reklamı kapat

Göstergeler Hiç Yanıltmadı: İşte Yeni Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş rallisine mi hazırlanıyor?
13:10
29 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 12 Mart tarihinde 3.500 dolara kadar düştüğünde çok az kişi bunun yeniden yükseleceğini bekliyordu ancak BTC gerçekten de yükselmeyi başardı ve herkesi şaşırttı. Bitcoin’in bu sert düşüşün devamında 1.000 dolara kadar gerileyeceğini düşünenler ve vurgulayanlar bile oldu ancak BTC herkesi şaşırtmayı başardı.

O tarihlerde Bitcoin fiyatında ciddi bir geri dönüş yaşanacağını tahmin eden bir analiz ve kripto para analisti ise haklı çıkarak birçok kişinin dikkatini çekti. Wyckoff Akümülasyon analizi özellikle Mayıs veya Haziran ayında BTC fiyatının 10.000 dolara çıkmış olacağını tahmin etmişti. Gerçekten de beklenen oldu ve BTC o tarihlerde 10.000 doların da üstüne çıktı.

Düzeltme Bitti: Bitcoin İçin Yükseliş Vakti

Analizde BTC’nin Temmuz ayında ek bir yükseliş daha yaşayacağı  belirtiliyordu ve bu da başarıyla gerçekleşti. Söz konusu analiz ise şimdilerde BTC’nin kısa bir düzeltme sonrasında daha da fazla yükseleceğini öngörmekte. Twitter üzerinde tanınan analist Coiner-Yadox tarafından paylaşılan analizde, BTC’nin şu an yaşadığı düzeltmeden sonra 14.000 dolar ile 15.000 dolara kadar yükseleceği görülüyor.

Daha önce iki kere %100 oranında doğruluk payına ulaşan analizin Bitcoin fiyatı için önemli ipuçları taşıdığı görülse de bunun yine %100 oranında doğru tahmin yapmasına kesin gözüyle bakılmıyor. Lider kripto para biriminin fiyatı birçok etmenden etkileniyor ve bunlara göre %100 oranında bir tahminde bulunmak çok ama çok zor.

Yine de birçok faktörün ve analizin Bitcoin fiyatı için yükseliş beklentisi içerisinde olması kesinlikle heyecan verici bir gelişme olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.