Fiyatlar Yükseliyor: Şu Anda MANA Ya Da SAND Almak Mantıklı Mı?

Her ne kadar kripto piyasasında genel bir belirsizlik hakim olsa da metaverse coin’lerinin gözle görülür artışlar yaşadıkları görülüyor. 
18:29
18 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimlerinde volatil hareketler devam ederken ve genel itibari ile aşağı yönlü bir eğilim yaşanırken metaverse kripto paralarının büyük çoğunluğu yükseliş grafikleri çiziyor. Bu yükseliş grafikleri arasında ise en çok dikkatleri Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) çekiyor.

MANA Almak Mantıklı Mı?

Aslında bu sorunun yanıtını vermeden önce şu soruyu yanıtlamak gerekiyor: Kısa vadeli bir yatırım stratejisi ile mi hareket ediyorsunuz yoksa uzun vadeli mi? Eğer kısa vadeli bir yatırım stratejisi benimsediyseniz şu an da tüm metaverse coin’lerde yukarı yönlü bir hamle olduğunu ancak kripto para piyasasının genel görünümünün belirsizliğini koruduğunu unutmamak gerekiyor.

MANA yazının yayına hazırlandığı sırada 3,5 dolar seviyesinde işlem görüyor ve rekor seviyesinin de çok uzağında yer almıyor. MANA 30 Ekim’de 4,9 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı ve sonrasında bir düzeltme yapmaya başladı.

Eğer uzun vadeli bir yatırım stratejisi ile hareket ediyorsanız, Decentraland’in işin henüz çok başında olduğunu ve birçok yeni gelişmeye gebe olduğunu ifade edebiliriz. Dolayısıyla uzman isimler metaverse coin’ler içinde MANA’nın uzun vadeli olarak tutulabileceğini ifade ediyor.

SAND Rekordan Rekora Koşuyor

The Sandbox adlı metaverse’ün kripto para birimi olan SAND, bugün, 4,32 dolar ile yeni bir rekora imza attıktan sonra küçük bir düzeltme yapıyor ve yazının yayına hazırlandığı sırada 4 dolardan işlem görüyor.

SAND alıp almayacağınız ise yine MANA’da olduğu gibi yatırım stratejinize bağlı. The Sandbox da metaverse ekosisteminin güvenilir projeleri arasında yer alıyor ve önemli gelişmelerin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Bu noktada yatırımcıları araştırmalarını dikkatli bir şekilde yapması, yatırım stratejilerini belirlemesi ve sonrasında hangi kripto para birimini alacağına karar vermesi risklerin önüne geçebilmek açısından büyük önem taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar