ETHW Yatırımcısı İseniz Bu Altcoin’i de Takip Etmelisiniz!

29 Eylül’deki Binance duyurusu ile yükselişe geçen ETHW yatırımcılarının bu altcoin’i de takip etmeleri gerekiyor olabilir. 
16:10
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir kripto para borsası olan Binance, kullanıcılarının Ethereum Proof of Work (ETHW) için ayrılmış bir madencilik havuzuna katılabileceğini duyurdu. Ayrıca 29 Eylül’de Binance, ETHW havuzunun 29 Ekim’e kadar herhangi bir ücret talep etmeyeceğini de kullanıcıları ile paylaştı.

İçerik Rehberi

ETHW Fiyatı

ETHW fiyat hareketi son yedi günde yükseliş eğiliminde. Binance duyurusunun ise bu yükseliş trendine katkı sağladığı düşünülüyor. 29 Eylül’de %12 değer kazanmış olan ETHW, bugün %1,5 gibi bir geri çekilme yaşamış durumda. ETHW yazının kaleme alındığı sırada 11,76 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta 13,3 dolara kadar yükselen ETHW sonrasında bir düzeltme yapmış gibi görünüyor.

Analistlere göre direnç 13.94 dolar bölgesindeyken, yeni destek oluşumu 8.79 dolar bölgesinde. Ancak buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Göreceli Güç Göstergesi (RSI), eğilimin hala düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre işlem hacminin toparlanamaması durumunda yükseliş trendi uzun vadede sürdürülebilir olmayabilir. Bununla birlikte analistlere göre Ethereum Classic’i takip etmek de ETHW için bir perspektif sağlayabilir.

ETC Fiyatı

Analistlere göre ETC için destek seviyesi 27.12 dolar civarındayken, fiyat şimdiye kadar 30.92 dolar seviyesiyle sınırlı kaldı. Ayrıca RSI da yalnızca satın alma baskısı durumunda yükselecek olan nötr çizginin oldukça altında. DMI analiz edildiğinde de benzer bir eğilim olduğu ifade ediliyor. ETC yazının kaleme alındığı sırada 27,76 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak OBV de işlem hacminde bir düşüş olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bu göstergelerdeki hareket eksikliği fiyat yörüngesine de yansıyor. Öte yandan, ETHW hacimde daha az hareket görülüyor ancak son günlerde fiyatta bir artış yaşandı.

Dolayısıyla her ne kadar Binance’in hamlesi ETHW fiyatını pozitif etkilemiş olsa da bu durumun bir hype yaratmış olabileceği de yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar