Ethereum’un Rakibi Piyasaya Meydan Okuyor! Yükseliş Kalıcı Mı?

Tüm kripto piyasasının kırmızıya büründüğü son günlerde bu altcoin yaptığı yükseliş hareketiyle piyasaya meydan okumaktan geri durmuyor.
23:59
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

29 Eylül’de Solana (SOL), fiyatındaki ve piyasa değerindeki bir miktar artış sayesinde diğer birçok kripto para biriminden daha iyi performans göstermeyi başardı. İlginç bir şekilde, kazanç yalnızca fiyatıyla sınırlı kalmadı.

Solana ayrıca son 30 gün içinde NFT satış büyümesinde Ethereum’u (ETH) kayda değer bir farkla geçmeyi başardı. Aslında, SOL geçen ay NFT satışlarında %100’ün üzerinde bir artış kaydederken, ETH tam tersi yönde ilerlemişti.

Solana’da Neler Oluyor?

Solana ekosisteminde her biri yardımcı olabilecek birkaç olumlu gelişme daha yaşandığı için hepsi yukarıda bahsedilenlerle sınırlı değil. Yazım zamanında SOL, fiyat grafiklerinde %6’lık bir artışla 34,50 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, altcoin 11.812.321.799 dolar piyasa değerine sahipti.

27 Eylül’de, Solana ekosistemindeki DeFi alanıyla ilgili başka bir duyuru yapıldı. Verim optimize edici Dappio, Solana ekosisteminde DeFi ve NFT’ler için yeni nesil verim optimize edicisini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Resmi açıklamaya göre Dappio, Solana’yı basitleştirmeye ve büyük geliştiricileri ekosistemine çekmeye odaklanacak. Bu, blok zincirine daha fazla değer kattığı için Solana ekosistemi için iyi bir haber olarak değerlendirilebilir.

İlginç bir şekilde, birkaç zincir içi ölçüm de yukarıda bahsedilen gelişmelerle örtüştü ve SOL’un fiyatında daha fazla artış olasılığını ortaya koydu. Örneğin, SOL’un işlem hacmi geçtiğimiz hafta boyunca önemli ölçüde arttı.

Dahası, LunarCrush’ın verileri, SOL’un sosyal etkileşiminin de son birkaç gün içinde arttığını ve kripto topluluğundaki token’ın popülaritesini yansıttığını ortaya koydu. Yalnızca bu da değil, SOL’un NFT alanı da USD cinsinden toplam NFT işlem hacmi hızla arttığı için büyük bir faaliyet artışına ev sahipliği yaptı.

Burada, SOL’un geliştirme faaliyetlerinin son yedi gün içinde önemli ölçüde azaldığını belirtmek gerekir. Yine de, bu yazının yazıldığı sırada, geliştirme faaliyeti yeniden yükselişe geçmiş görünüyordu.

Solana İçin İndikatörler Ne Diyor?

SOL’un günlük grafiğine bakıldığında, birkaç piyasa göstergesinin SOL’un fiyatında daha fazla artış olasılığını desteklemesi nedeniyle daha iyi günlerin geleceğine dair umut verdi. Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) hafif bir yükseliş eğilimi gösterdi. Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) nötr çizgi boyunca hareket ederek SOL fiyatının her iki yöne de gidebileceğini gösterdi.

İlginç bir şekilde, bollinger bantları, SOL’un fiyatının son zamanlarda sıkışık bir bölgede olduğunu ve yakında yukarı doğru olası bir kırılmayı öngördüğünü ortaya koydu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar