reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 26/08/2020

Ethereum fiyatı bu zorlu savaştan nasıl çıkacak?
15:05
26 Ağustos 2020

Ethereum, Mart ayındaki ünlü düşüş zamanında 85 dolara kadar geriledi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 385 dolardan işlem görüyor. ETH/USD işlem çiftinin sadece bu iki verisine bakılarak rekor bir yükseliş elde ettiği düşünülse de yatırımcılar mevcut fiyattan oldukça rahatsız ve bu konudaki endişeler artıyor.

Ethereum Yorumları

385 dolar gibi önemli bir seviyenin yatırımcılara endişe vermesinin temel sebebi ise ETH’nin daha önceki haftalarda 450 dolara kadar çıkması olarak biliniyor. Bu da fiyatın yaklaşık olarak %20 değer kaybettiğine işaret ediyor ve yatırımcıların endişe etmesi oldukça normal karşılanabilir. Ethereum teknik analizine bakıldığında fiyatın son 24 saat içerisinde %2,89 düşüş yaşadığı ve kayıplarının hala devam ettiği görülmekte.

Ethereum, teknik grafiğe göre 380 dolar direncini kaybederse kendini ancak 320 dolar desteğinde toparlama şansı elde edebilir ve buraya kadar serbest bir düşüş görülebilir. Kripto para analisti Crypto Cred’in çizdiği grafiğe bakıldığında da kısa vadede ETH fiyatında 350 dolara kadar düşüş yaşanabileceği görülüyor.

Ethereum Alınır Mı?

Yine de Ethereum fiyatı için umudun tam olarak tükenmediği ve uzun ile orta vadede boğa piyasasının sürebileceği de vurgulanmakta. Ünlü kurucu ve analist Raoul Pal, ETH fiyatının henüz hiçbir şey kaybetmediğini ve DeFi sektörü devam ettikçe ETH yükselişinin de devam edeceğini ifade etti.

Yani Ethereum fiyatı şu an için kritik seviyede bulunuyor olsa da uzun vadede bu tehlikenin geçeceği düşünülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.