reklamı kapat

Ethereum Günlük Hacmi Bitcoin’i Nasıl Geçti?

Exx borsasında işlem madenciliği yapılmasının ardından Ethereum hacmi bir gün içerisinde 12 milyar dolara ulaştı.
09:00
30 Temmuz 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Genelde Bitcoin ve Ethereum günlük işlem hacmi bakımından tepede olur. Çoğu zaman en yüksek işlem hacmi Bitcoin’in olur. Ancak 28 Temmuz’da 12 milyar dolar işlem yapılan Ethereum o tarih içerisinde liderliği Bitcoin’den aldı.

EXX adında yeni bir kripto para borsasında 12 milyar dolarlık işlem yapılmıştı. Bitcoin’in o günkü işlem hacmi sadece 4 milyar dolardı. Böylece 2017 sonbaharından bu yana Ethereum günlük işlem hacmi ilk defa Bitcoin günlük işlem hacmini geçmiş oldu.

Hacmin büyük kısmının Tether (USDT) tarafında geliyor olması oldukça düşündürücü. Bildiğiniz gibi Tether’in fiyat manipülasyonlarında kullanıldığı iddiaları ortaya atılmıştı ve iddiaları destekleyen oldukça sağlam deliller bulunuyordu. Ancak neden sadece USDT ile işlem yapıldı?

Bu durum yeni bir yöntemle ortaya çıkmış görünüyor: İşlem madenciliği. EXX borsasında yapılan bütün işlemler ile bir token yaratılabiliyor, bu durumda EXX token’ları yaratıldı. Her işlem sonrası kullanıcılar EXX token’ına sahip oldular ve bazıları yaptıkları işlemler sonucunda kar bile elde etti.

EXX kullanıcıları bu yeni yöntemle gelecekte kar elde edebilmek adına sürekli işlem gerçekleştiriyor ve EXX token’ı biriktiriyorlar. Muhtemelen Asya kıtasında kripto paralara karşı düzenlemelerin netlik kazanmasını bekleyecekler. EXX borsasında dün toplam 9 milyar dolar işlem yapıldı. O sıralarda en popüler kripto para borsalarından Binance’te yaklaşık 1 milyar dolar işlem hacmi bulunuyordu.

Ethereum bu yazının yazıldığı sıralarda 465 dolardan işlem görüyor ve 47 milyar dolar piyasa değerine sahip. BTC’nin son 24 saatteki işlem hacmi 4 milyar dolarken, Ethereum’un işlem hacmi 1,5 milyar dolar ve USDT’nin işlem hacmi 2,48 milyar dolar.

Kaynak: Usethebitcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.