Ethereum Fiyatı Tarihinde Bir İlk Yaşanıyor

Ethereum fiyatı 7 haftadır kısır döngü içerisinde.
18:00
25 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum fiyatı eylül ayının başına kadar yaşadığı düşüşünden bu yana 7 haftadır yatay hareketine devam ediyor ve 200 dolar etrafında işlem görüyor.

Akıllı sözleşmelere getirdiği çözümlerle bilinen Ethereum’un kısa süreli çalkantılar yaşasa da bir adım geriye atıp baktığımız da düz bir çizgi çizdiğini görebiliyoruz. Ethereum fiyatı genellikle 3 hafta boyunca yatay hareket yapıyor, son zamanlardaki yatay hareketinden önce Ethereum temmuz ayında 5 haftalık bir duraklamaya girmişti. Grafiklere baktığımızda ufak hareketleri görsek de ETH başladığı noktadan çok fazla uzaklaşmış değil.

Bitcoin’e baktığımızda haziran ayından bu yana ciddi bir hareket göremiyoruz. Bu gidişatın nasıl değişeceği halen merak konusuyken kripto paralar giderek dalgalanmalardan arındığı için teknik analizler de yükseliş ve düşüş trend’lerini çok ufak miktarlarla tanımlamaya başladı. Teknik analizci Dmitriy Gurkovskiy şunları ifade etmişti:

Eğer ETH fiyatı 202,90 dolar direncini kırmayı başarırsa yükseliş trendini görebiliriz. Bundan sonraki hedefi 204 dolar ve 206,30 dolar arası olacaktır. Ancak 204 doları aşamaz ve geri dönerse düşüş başlayacaktır. Nihayetinde bölgesel desteği 198.20 dolarda destek bulacak.

Evet, eskiye göre kıyaslandığında 10 dolarlık bir artış pek dişe dokunur görünmüyor. Volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda büyük piyasa değerine sahip kripto paraların dahi kısa sürede iki ya da 3 katına ulaşabildiğine şahit olmuştuk. Ya da tam tersi senaryoda bir dakika içerisinde yarı değerini kaybedebiliyorlardı.

Ethereum işlem hacmi yaklaşık 1 milyar dolar kadar düştü. Büyük kripto paraların bir süredir suskun olduğunu söyleyebiliriz ancak aksiyon şu anda başka yerde. Altın fiyatı 11 Ekim’den bu yana 100 dolardan 1230 dolara yükseldi. Petrol fiyatı 8 Ekim’de 84 dolarken şimdi 76 dolardan işlem görüyor. Yani kripto paralar haricinde her şeyin fiyatı değişiyor.

Fiyatın değişmemesi kripto paralar açısından iyi sayılabilir. Birkaç gün içerisinde geliştiricilerin bir araya geleceği Devcon organizasyonunda yatırımcılar teknik konulara odaklanabilir. Devcon 5 gün içerisinde başlayacak ve 4 gün boyunca sürecek, çoğunlukla kod yazıcılarına yönelik içerikler olsa da organizasyoncular bazı sürprizler yapabilir.

Kaynak: Trustnodes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER