X

Ethereum (ETH) Yükselişini Sürdürecek Mi? Zincir Üstü Metrikler ve Fiyat Beklentileri

Yükselişin ardından bir düzeltme hareketi izleyen Ethereum, uzman yorumlarına göre 5.000 dolar ve üzerini hedefliyor.
14:41
4 Kasım 2021

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), önemli bir yükseliş döngüsü içerisinde işlem görüyor. ETH, yaklaşık 16 saat önce 4.664 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ATH seviyelerindeki seyrini sürdüren lider altcoin, rekor geliştirme girişimlerini sürdürüyor.

Önemli Metrikler ve Fiyat Hareketleri

Yükselişin ardından bir düzeltme hareketi izleyen Ethereum, uzman yorumlarına göre 5.000 dolar ve üzerini hedefliyor. Ethereum fiyatı, 21 Eylül’den bu yana yaklaşık olarak %77’lik bir ralli kaydetti. 40 günü aşkın süredir artış trendini koruyan Ethereum’da zirvenin ardından momentum aşağı işaret etti. Satış sinyalleri grafiklere yansırken teknik oluşum, düzeltme öngörüyor.

Bununla birlikte düzeltme durumunun gerçekleşmesi ile boğaların 4.421 dolarlık destek seviyesini test etmesi gerekebilir. 3.888 dolar ila 4.222 dolar arasındaki fiyat bandına bir düşüş gözlemlenebilir. Bu geri çekilme, ETH‘yi yeni zirvelere iten bir hamle için zemin hazırlayacaktır. Trend tabanlı fibo seviyeleri yükselişin 5.163 dolara kadar sürebileceğini işaret etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH uzun vadeli görünümde ise boğa momentumu oldukça güçlü ve 5.000 dolar seviyesinin aşılması durumunda fiyatın 7.000 dolara kadar yükseliş sekansları izlemesi bekleniyor.

Kısa Vadeli Beklentiler

Öte yandan kısa vadeli görünümü destekleyen model ise MVRV‘dir. Bu zincir üstü metrik, geçtiğimiz ay ETH satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını belirlemek için kullanılır. Temel endeks, 1 Eylül ve 20 Ekim’de kaydedilen bir ETH seviyesi olan 19’da bulunuyor. Teknik veriler, Ethereum fiyatının 3.888 dolar ila 4.222 dolarlık talep bölgesine bir düzeltme gösterdiği doğrultuda.

Bu düşüşü onaylayan önemli bir teknik gösterge ise IOMAP modelidir. İstikrarlı destek seviyesi, yaklaşık 6.59 milyon adresin 20.95 milyon ETH satın aldığı 3.927 dolarda konumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar