Ethereum (ETH) Balinaları Bu Altcoini Bir Gecede Rekor Seviyede Aldı!

WhaleStats verilerine göre bu altcoini Ethereum (ETH) balinaları bir gecede rekor seviyede biriktirdi! Rekor satın alma hangi altcoine ait?
23:00
20 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri balinalarını izleme platformu olan WhaleStats’tan elde edilen veriler göre, en iyi Ethereum (ETH) balinaları tarafından tutulan Shiba Inu (SHIB) 24 saat içerisinde ciddi artış sağladı.

ETH Balinalarının Hedefi

WhaleStats’ın yayımladığı yeni bir raporda popüler meme token SHIB önde gelen Ethereum balinaları tarafından son 24 saat içerisinde 383.7 milyar adet satın alma işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca firmanın yakın tarihli bir Tweet’inde en büyük 2000 Ethereum balinasının mevcut piyasa koşullarında cüzdanlarında toplam 163.682,816 dolar değerinde Shiba Inu tutuyor.

Cuma günü yaşanan olayda bir gecede popüler meme tokenın 5.1 milyar dolar değerinde yaklaşık 383.747.178.329 adet Shiba Inu birikimine işaret ediyor. Ayrıca bu haftanın başlarında belirtilen cüzdanların sahipleri Shiba Inu’da yaklaşık 33 milyon dolar değerinde token sattı ve mevcut bakiyelerinin değerini 191.2 milyon dolardan 158,5 milyon dolara seviyesine düşürdü. Bununla birlikte Shiba Inu, 15 Ağustos tarihinden bu yana fiyatında yaşanan %38,5 oranındaki kısa süreli rallisinin ardından %26,49 oranında gerileyerek kazanımlarının neredeyse tamamını kaybetti.

SHIB Hacminde Artış

Öte yandan Shiba Inu’nun zincir üstü verileri ele alındığında, önemli miktarda yatırıma sahip birkaç cüzdan kar alma nedeniyle son zamanlarda SHIB pozisyonlarını düşürüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde kripto para biriminin fiyatının %36 oranında arttığı gün bireysel yatırımcı adresleri 188.87 trilyon SHIB bakiyesine sahipken, balinalar 680.07 trilyon SHIB’e sahipti. 18 Ağustos tarihinde, Shiba Inu’nun fiyatı daha da gerilediğinde, bireysel yatırımcıların bakiyesi 190.09 trilyon SHIB’e ulaşarak 2 trilyon adet yeni meme token yatırımcıların cüzdanına eklendi. Balinalar için ise bu sayı 680,53 trilyon ile çok daha az bir yükseliş kaydetti.

SHIB’nin fiyatında görülen düşüşe rağmen 19 Ağustos Cuma günü CoinMarketCap’den elde edilen verilere göre meme tokenın 24 saatlik işlem hacmi %27.89 oranında arttı. Artan hacim SHIB için en önemli ölçütler arasındadır çünkü ticaret hacimlerindeki bir artış, yatırımcıların kripto para birimine olan ilgisinin bozulmadan kaldığını gösterir.

Yazı kaleme alındığında popüler kripto para birimi Binance borsasında 0.00001322 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar