X


Eski SEC Başkanından Dikkat Çeken Kripto Para Söylemi: Bu Teknolojiye Çok İnanıyorum!

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, katıldığı bir programda kripto para birimleri hakkındaki fikirlerini paylaştı.
09:15
17 Aralık 2021
SEC, Bu Kez Medya Kuruluşlarını Hedef Aldı! 539 Milyon Dolar Ceza Kesti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski Başkanı Jay Clayton, kripto para birimlerinin çeşitli işlevlere hizmet ettiğini ve SEC’nin yalnızca bunlarla ilgili sektörleri düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Eski SEC Başkanı, Kripto Hakkındaki Fikirlerini Paylaştı

Geçmişte görev süresi boyunca Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüğünü dile getirerek kripto varlığı destekleyen eski SEC Başkanı Jay Clayton, Çarşamba günü katıldığı CNBC’nin Squawk Box yayınında Bitcoin ve Bitcoin’in geleceğini hakkındaki fikirlerini paylaştı. Clayton, “kripto teknolojisine büyük bir inanan” olduğunu, finansal sektördeki etkinliğinin ve tokenlaştırmanın faydalarının ölçülemez olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mevcut SEC Başkanı Gary Gensler’ın kripto para birimi endüstrisine çok fazla sınırlama getirip getirmediği sorulduğunda Clayton, kripto para birimlerinin bir dizi amaca hizmet ettiğini, çeşitli endüstrilerle bağlantılı olduğunu ve SEC’nin yalnızca bu endüstrileri düzenlemesi gerektiğini söyledi:

“Kripto para birimleri, çok çeşitli işlevlere sahip çok çeşitli ürünlerdir. Finansal sistemimizin kuralları açık ve uzun sürelidir. Bir proje için sermaye artırıyorsanız, sermaye artırımınızı SEC’ye kaydettirmeniz gerekir. Menkul kıymet ticareti yapıyorsanız, bunun kayıtlı bir yerde olması gerekir, ancak menkul kıymet olmayan ve SEC’in kapsamı dışında olan stablecoin’ler gibi birçok kripto sektörü var.”

Clayton: Uygun Şekilde Yasal Düzenlemeler Yapılmalı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski Başkanı Jay Clayton, kripto para birimlerinin yeterli bir yasal düzenlemelerle regüle edilmeleri gerektiğini ifade etti. Clayton ayrıca, endüstride yasaları ihlal eden kişilere karşı da tepkili olunması gerektiğine de dikkat çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar