X


Eski FED Başkanından Bitcoin Yatırımcılarına Uyarı: Çeşitli Risklere Vurgu Yaptı!

Eski FED Başkanı Ben Bernanke, yakın tarihli bir röportajında Bitcoin yatırımcılarını uyardı ve çeşitli risk faktörlerini sıraladı.
10:02
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke, CNBC ile gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportajında çeşitli risklere vurgu yaptı ve Bitcoin yatırımcılarını uyardı. Bernanke, kripto para piyasasındaki yüksek volatiliteye dikkat çekerek Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini spekülatif varlıklar olarak nitelendirdi ve kripto para birimlerinin ancak spekülasyon ile varlıklarını sürdürdüklerini savundu.

Eski FED Başkanı, Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

Eski FED Başkanı Ben Bernanke, CNBC ile yakın tarihli gerçekleştirdiği röportajında Bitcoin yatırımcılarını uyardı ve çeşitli risklere vurgu yaptı. Bernanke, süreç içerisinde kripto para piyasası adına daha kapsamlı yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğunu dile getirerek kripto para piyasasındaki yüksek volatiliteye dikkat çekti. Piyasadaki yüksek volatilitenin önemli bir risk oluşturduğunu belirten eski FED Başkanı Ben Bernanke, Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini spekülatif varlıklar olarak nitelendirdi ve kripto varlıkların tamamen spekülasyon ile varlıklarını sürdürdüklerini savundu.

ABD’li Poltikacılar, UST Krizinin Ardından Regülasyon Vurgusu Yaptı

Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi olan TerraUSD’nin (UST) çöküşü ile birlikte kripto para piyasasına güçlü düşüş ivmesi kazandıran bir UST krizi yaşandı. Terra blokzincirinin yerel kripto para birimi LUNA, yakın zamanda kaydettiği 119 dolar ATH seviyesinden 0,0001 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen hafta içerisinde anlık olarak 24.500 dolar fiyat seviyelerine iğne attı. Çok sayıda yatırımcının varlıklarını kaybetmesine neden olan bu UST krizinin ardından, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve SEC Başkanı Gary Gensler başta olmak üzere çok sayıda ABD’li politikacı hafta içerisinde TerraUSD krizine işaret ederek regülasyon ihtiyacına vurgu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar