reklamı kapat

“Endişelenmeyin, Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor!”

VanEck’ten Gabor Gurbacs yatırımcılara umut aşılamak için “Bitcoin hiçbir yere gitmiyor” yorumunu yaptı.
15:00
20 Mart 2019

Bitcoin ETF başvurusuyla bilinen VanEck’in Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor GurbacsEndişelenmeyin, Bitcoin hiçbir yere gitmiyor” sözleriyle Bitcoin’e güvenini vurguladı.

Gurbacs’ın Sözleri

Gurbacs geçtiğimiz günlerde şöyle konuştu:

Bitcoin’in 19.500 dolardan 3.000 dolara düşmesiyle bazıları bunun aslında bir geçici moda olmasını ve gündemden düşmesini umdu. Fakat bazı büyük şirketlerin yaptığı sağlam geliştirmeler var. Birazdan duyacaklarınız, kolektif olarak dijital varlıklar piyasalarının inşa edilmesine katkıda bulunabilecek duyurular, lansmanlar ve etkinlikler.

Gurbacs sonrasında şunları sıraladı: Square Cash uygulamasının Bitcoin entegrasyonu, Ohio gibi vergi ödemelerinde Bitcoin kabul eden eyaletler, Samsung Galaxy S10’un kripto entegrasyonları, Robinhood’un New York’taki BitLicense’ı, Bitcoin türev ürünlerinin genişletilmesi, NASDAQ işbirlikleri, İsviçre’den ETP kripto sepeti ve Facebook’un kriptoya girişi.

VanEck

Madencilik ve yatırım fonları da dahil olmak üzere altın varlıklarında son derece aktif olan VanEck, CCN’in haberine göre müşterilerine farklı yatırım araçları sunmasıyla ünlü. Bunların arasında ABD’deki ekonomik gerileme ve politik belirsizlik dönemlerinde koruma sağlayacak gerçek değeri olan varlıklar ve yükselen piyasalar yer alıyor.

Bitcoin ETF’i de varlık yönetimi şirketi VanEck’in yatırım öncelikleri arasında yer alabilir. Şirket başvurusunu ABD hükümeti tatilde olduğu için geri çekmişti ve sonrasında tekrar başvuru yaptı. Şimdi de SEC’ten onay bekliyor.

SEC geçmişte çok sayıda Bitcoin ETF başvurusunu reddetti. Buna gerekçe olarak genellikle piyasa manipülasyonunu gösterdi. SEC’in VanEck Bitcoin ETF başvurusuyla ilgili kararı merakla bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun