Reklam

En Pahalı Arazi Satışı Axie Infinity’de Gerçekleşti: 550 ETH!

Elde edilen son bilgilere göre Axie Infinity’de gerçekleşen satış şu ana kadarki en pahalı dijital arazi satışı olarak kayda geçti.
14:28
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT’ler, metaverse, play-to-earn projeleri ve GameFi son zamanların en popüler konularından biri ve her geçen gün bu projeler ile ilgili yeni gelişmelere, rekorlara imza atıldığına şahit oluyoruz. Son haber ise Axie Infinity’den geldi…

En Pahalı Arazi Satışı

Önde gelen GameFi ve Play-to-Earn projesi Axie Infinity’de gerçekleşen Genesis Land Plot’un satışında, tek bir dijital arazi arsası 550 ETH’a yani yaklaşık olarak 2,3 milyon dolara alıcı buldu. Axie Infinity ekibine göre bu, “tek bir dijital arazi arsası için şimdiye kadar ödenen en büyük meblağ” olarak kayıtlara geçti.

Şubat ayında projenin önceki en yüksek satış rekoru, satış anında 1,5 milyon dolar değerinde olan 9 Genesis Land Plot için 888.25 ETH idi. Şu anda Axie Infinity, 1,6 milyar dolarlık CryptoPunks‘ı geride bırakarak, 3,3 milyar doları aşan satışlarla tüm zamanların en büyük satış hacmi konusunda bir numaralı sırada yer alıyor.

Axie Infinity Ekosistemi

Axie Infinity kullanıcıların, NFT token’ları şeklinde araziler almasına ve bu araziler üzerinde faaliyet göstermesine imkan tanıyan bir play-to-earn projesi. Şu anda basılmış 9 milyondan fazla Axies var ve platform bununla da kalmıyor. Ekip kısa süre önce bir etkinlik düzenlediklerini ve 10 milyonuncu Axie’yi yetiştirene ödül olarak nadir bir NFT vereceğini duyurdu.

Bunlara ek olarak proje kısa süre önce kullanıcıların kripto alıp satabilecekleri ve likidite sağlayarak kazanabilecekleri Katana adlı kendi merkezi olmayan borsasını da piyasaya sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar