En Az 8 Sebebi Var! Tüm Altcoinleri İlgilendiriyor Sırada Ne Var? XRP Coin Yorumları!

Altcoinler beklenen yükselişe ne zaman başlayacak? XRP Coin özelinde durum ne? 8 Kritik gelişme ne anlama geliyor?
22:15
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin fiyatı 25.000 doları aştı ancak bu seviyeyi şimdilik koruyamadı. Peki bundan sonra neler olacak? Gelen veriler olumlu değildi ve özellikle altcoinlerde bugün devasa bir dalgalanmaya neden oldu. Ardından Bitcoin’in ani yükselişi ve altcoinler kayıplarının bir kısmını sildi. Ancak daha fazlasına ihtiyaç var. Bugünü iyi okuyabilirsek yarına hazırlık yapabiliriz.

Altcoinler Yükselecek Mi?

Bitcoin 36 saat içinde 21.600 dolardan 25.200 dolara kadar yükseldi. Bu yakın vadeli ralli 14 Şubat’ta başladı, ancak koşunun sona erip ermediği belli değil. BTC fiyatı bundan sonraki süreçte 25.200 ile 24.800 dolar arasında bir yön tayin etmeli. Bitcoin için 25.000 dolarlık seviye kritik ve satıcıların yoğun olduğu bir bölge, yani üzerinde kapanışlar zorlu ama bol ödüllü bir sonuç doğurabilir. Peki 25.200 dolar üzerinde haftalık kapanış gördüğümüzde ne olacak? Muhtemelen ilk hedef 28.000 ve 30.000 dolar aralığı olacak.

Umut verici, peki nedir umut verici olan? Ocak ayından bu yana kurumsal giriş olduğu tahmin edilen devasa BTC alımları, halen borsalara girmeye devam eden yoğun stablecoin girişleri, ABD enflasyonunun hız kesmiş olsa da istikrarlı biçimde düşmeye devam ediyor oluşu. Daha da sayalım mı?

  • SEC’in kripto saklama hizmetlerini regülere ederek kurumsal şirketlere bu alanda faaliyet göstermeye başlama izni vermesi. SEC böyle bir sonuç istemese de yeni düzenleme sayesinde kurumsallar yasal olarak saklama hizmetlerini “dava riski endişesi taşımadan” verebilecek. Bu kısa vadede bazı kripto şirketlerinin kepenk kapatmasına neden olsa da (ağır şartlara/gerekliliklere uyum sorunu) uzun vadede son derece olumludur.
  • Fed’in tavan faiz hedefi olan %5,1’e yaklaşmış olması.
  • Powell’ın istihdamda maksimum seviyeye yakınız açıklaması ve son toplantıda ilk defa kullandığı “dezenflasyonist süreç başladı” cümlesi.
  • Bitcoin’in 15.500 dolardan sonra yeniden yükselen trende dönmesi ve istikrarlı rallileri.
  • Cumhuriyetçilerin Senatoda kripto yanlısı “inovasyonu engellemeyin” baskısı.

Tüm bunlar ve daha fazlası piyasaya dair umutlu olmamızı sağlayacak şeyler. ABD kripto paraları yasaklamıyor ve kurumsallar alımlara devam ediyor. Ancak altcoinlerde yükseliş için BTC’nin bir noktada konsolide olması (24.800+ seviyelerinde) gerekecek.

XRP Coin Yorumları

XRP Coin için kritik direnç bölgeleri olan 0,387 ve 0,395 dolar seviyeleri kırıldı. Günlük grafikte 0,37 dolar desteği bir kez daha teyit edildi. Fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,4 bölgesini aştığı için 0,42 dolara kadar devam edebilir. Eğer boğalar piyasayı kontrol ediyorsa, XRP’nin 0,38 ya da 0,39 dolara doğru kaydedeceği herhangi bir geri çekilmeye çok az satış baskısı eşlik edecektir. 14 Şubat’ta Açık Faiz ve fonlama oranları yükseldi. OI, piyasaya sermaye akışı olduğunu ve fonlama oranı da long pozisyonların bir kez daha tercih edildiğini gösterdi.

XRP Coin yatırımcıları ilerleyen saatlerde Kasım ayından bu yana zorlu bir direnç olarak çalışan 0,42 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlarla 0,5 dolar yolculuğunun başladığını görebilir. Şimdilik Bitcoin’in performansına bağlı olarak yükselişine devam eden bir XRP görüyoruz. Ancak Mart ayı kritik, SEC davasına dair daha fazla lehte güncelleme 0,8 dolar bölgesinin bile hedeflenmesini sağlayabilir çünkü yatırımcılar yıllardır bunu bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar