X


Elon Musk’ın Serveti Kaç Dogecoin (DOGE) Değerinde?

Bir YouTuber dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk’ın servetinin Dogecoin (DOGE) cinsinden değerini hesapladı. 
13:04
16 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şu anda dünyanın en zengin adamı konumunda bulunan Elon Musk’ın net değeri 209 milyar dolar civarında yer alıyor. Bu 861 milyar Dogecoin’e tekabul ediyor. Musk bu paranın nihayetinde insan yaşamanın Mars’ta da devam edebilmesi için yeterli olmasını umarken Dogecoin topluluğundan bazı kişiler DOGE’nin gelecekte Mars’ın para birimi haline gelmesini hayal ediyor.

Elon Musk 861 Milyar Dogecoin Değerinde

Bir YouTuber olan Matt Wallace Elon Musk’ın servetini Dogecoin cinsinden hesapladı ve Wallace’ın paylaşımlarına göre Elon Musk’ın net değeri 861 milyar Dogecoin’e eşit oluyor. Wallece yaptığı hesaplamalarda Musk’ın net değerinin 209,4 milyar dolar olarak ele aldığını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak YouTuber, bunun Warren Buffett (101,6 milyar dolar) ve Bill Gates’in (132,4 milyar dolar) net değerinden daha fazla olduğunu dile getirdi.

Öte yandan Tesla ve SpaceX CEO’su, şu anki servetinin kızıl gezegende kalıcı bir koloni kurmak için yeterli olmasını umduğunu dile getirdi. ayrıca Musk’ın dünyanın en büyük Dogecoin sahiplerinden biri olduğuna inanılıyor ve kendisi de kısa süre önce DOGE sahibi olduğunu itiraf etti. Ancak Musk, sahip olduğu DOGE miktarını açıklamadı.

Musk ve Dogecoin

Elon Musk’ın uzun zamandır bir Dogecoin destekçisi olduğu biliniyor. Musk yaptığı son açıklamalar ile Dogecoin geliştirmelerine verdiği desteği de her fırsatta dile getiriyor. Örneğin; son zamanlarda CEO yaptığı bir açıklamada Dogecoin ücretlerinin düşürülmesinin ödemelerde benimsenme açısında oldukça önemli olduğunu dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar