Elon Musk, Dogecoin (DOGE) için Beklenen Sinyali Verdi: Geliyor!

Ünlü milyarder Elon Musk ağzındaki baklayı çıkardı ve Dogecoin'in (DOGE) çok yakında Twitter platformuna entegre edileceğini ima etti.
10:32
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü milyarder Elon Musk ağzındaki baklayı çıkardı ve Dogecoin’in (DOGE) çok yakında Twitter platformuna entegre edileceğini ima etti. Musk, Cadılar Bayramı için attığı son tweet’inde, Twitter tişörtü giyen Shiba Inu türü bir köpeğin fotoğrafını paylaştı. Ünlü milyarder böylece yeni satın aldığı sosyal medya platformu Twitter’a DOGE’u yakında getireceğine dair devam eden spekülasyonları körüklemiş oldu

Beklenen Sinyali Verdi

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının ardından ilk kez en sevdiği köpek temalı kripto para Dogecoin için dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Musk’ın attığı tweet Dogecoin fiyatını bir kez daha yükseltmek için yeterli oldu. Tweet’in ardından hızla yükselen DOGE, 0,1261 dolardan 0,14 dolara kadar çıktı ve en büyük köpek temalı kripto para yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 23,14 yükselişle 0,1448 dolardan işlem görüyor.

Son 7 günde yüzde 125’in üzerinde değer kazandığı görülen Dogecoin, hafta sonundan beri ciddi bir ralli içerisinde. Sosyal ağlarda altcoin’e olan ilgide önemli ölçüde artmış durumda. Zincir üstü (on-chain) veri sağlayıcısı Santiment, yakın zaman önce sosyal ağlarda insanların DOGE‘a gösterdikleri ilgilerindeki artışa ilişkin olarak şunları belirtti:

Dogecoin, göz kamaştırıcı bir hafta sonunun ardından kripto paraların çoğunun değer kaybetmesine rağmen son 24 saatte hala yüzde 9’un üzerinde değer kazanmış durumda. Sosyal baskınlık yükselişin birincil göstergesi, çünkü kalabalık ilgisi her zaman fiyatın yerel zirveler yapması, kalabalık korkusu ise her zaman çöküşlerin habercisi olmuştur.

Elon Musk ve Dogecoin

Elon Musk, son birkaç yıldır Dogecoin’in en ateşli destekçilerinden biri oldu. Aslında Musk, Dogecoin’in günlük ödemelerde Bitcoin’den daha iyi olduğuna inanıyor. Ünlü milyarderin Dogecoin’e verdiği destek geçmişte birden fazla ralliye neden oldu. Attığı son tweet bile DOGE fiyatının dakikalar içinde yüzde 15 oranında yükselmesiyle sonuçlandı.

Birçok piyasa analisti, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte DOGE’un yakında sosyal medya platformuna entegre edileceği ve ödemelerde altcoin‘in kullanılacağı yönünde spekülasyonlar yapmasına neden oldu. Bu spekülasyonlarla olağanüstü bir ralli yapmaya başlayan Dogecoin, şu anda en son 2022’nin Mayıs ayında yaşanan çöküşten önce görülen seviyelerde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar