Reklam

Elon Musk’ın Desteğiyle %35 Yükselen Dogecoin’de Kritik Bölgeye Girildi!

En büyük köpek temalı kripto para Dogecoin, Tesla CEO'su Elon Musk'ın geçen hafta bir kez daha DOGE'a desteğini göstermesinin ardından güçlü bir ralliye imza attı.
11:35
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin (DOGE) fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın geçen hafta bir kez daha DOGE’a desteğini göstermesinin ardından güçlü bir ralliye imza attı. DOGE fiyatı, güçlü alımların ardından bir haftada yüzde 35’ten fazla yükseldi. Bu yükselişle birlikte Dogecoin fiyatı 0,051 dolardan 0,077 dolara fırladı. Dogecoin’in işlem hacmi son 24 saatte büyük oranda arttı ve bu da fiyatı yüzde 12 gibi görece yüksek oranda ralli yapmaya itti. Bununla birlikte, Dogecoin şu anda 0,082 dolardaki kritik kırılım seviyesine yaklaşıyor ve bu seviyede gelecek tepki önümüzdeki haftalarda yükselişin devam edip etmeyeceği sorusunun yanıtını verecek.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı Dönüm Noktasına Ulaştı

Dogecoin, Mayıs ayından bu yana uzun bir süredir 0,08 dolar seviyesinin yakınında işlem görüyordu. Ancak boğalar, Dogecoin’in günlük 50-EMA bariyeri olan 0,082 doların test edilmesini sağlayacak olan 0,073 doları geçti. Böylece artık DOGE için dönüm noktasına ulaşılmış oldu.

Dogecoin fiyatı, 0,082 dolardan kırılım noktasının üzerine başarılı bir şekilde yükselecek olursa, boğalar fiyatı 0,1090 dolardaki bir sonraki direnç seviyesine itmek için harekete geçebilir. Bununla birlikte, fiyat kırılım noktasının üzerinde tutunmayacak olursa yükseliş rallisi iptal olabilir ve fiyat, 9 günlük üstel hareketli ortalama olan 0,068 doların altına düşebilir.

Şu anda Dogecoin, satış baskısı ile karşı karşıya olduğu için 0,073 dolar seviyesinin üzerinde kalma mücadelesi veriyor. Bu nedenle, yatırımcıların Dogecoin’i ve yaklaşan düzeltmelerini yakından izlemesi gerekiyor. Ne olursa olsun, DOGE fiyatı 0,082 dolardaki kırılım noktasının üzerine güçlü bir yükseliş yapacak olursa, 0,1090 dolara kadar gidebilir. 0,1090 dolar seviyesi aynı zamanda yatay bir direnç bölgesi. Yatırımcılar Dogecoin fiyatının burada yerel bir tepe yapmasını bekleyebilir.

RSI, bu hafta görülen alımların artmasıyla güçlü bir şekilde yükseldi.  Şu anda RSI 56.37’de ve son 24 saatte nöral bölgenin üzerinde hareket ediyor.

Elon Musk’ın Desteği DOGE’u Roketledi

Elon Musk, bir Dogecoin piramit şemasını yürüttüğü iddiasıyla 258 milyar dolarlık dava açılmasına rağmen en büyük köpek temalı kripto parayı desteklediğini iddia yineledi. Ayrıca, DOGE’nin dark web’de ivme kazandığına dair son raporlara rağmen Dogecoin fiyatı kendinden emin bir şekilde yükseliyor.

Dogecoin‘in işlem hacmi son 24 saatte yaklaşık yüzde 200 arttı ve şu anda yatırımcılar ve trader’lar merakla fiyatın 0,082 doları geçmesini bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar