Dünyaca Ünlü Varlık Yöneticisi Raporladı: Bu Altcoinlere Yoğun İlgi!

Dünyanın ünlü varlık yöneticisi son raporları yayınladı! Yatırımcıların bu altcoinlere olan ilgisi artış kaydetti! İşte ayrıntılar!
23:54
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyaca ünlü varlık yöneticisi CoinShares, büyük kurumsal yatırımcıların bu yıl daha seçici davrandığını ve geçtiğimiz hafta içerisinde Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve başka bir kripto para projesine yoğun ilgi olduğunu açıkladı.

Altcoinlerden Çıkış Sebebi!

CoinShares en son dijital varlık fonu akışları haftalık raporunda, kurumsal kripto para yatırım ürünlerinin belirli altcoinlerin giriş yapmasına rağmen geçtiğimiz hafta içerisinde küçük çaplı çıkışlar yaşadığını ileri sürdü. Varlık yöneticisi açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Kripto para yatırım ürünleri, yukarı yönlü beklentileri önemli ölçüde aşan bir haftalık makro verilerin ardından geçen hafta toplam 7 milyon ABD doları tutarında küçük çıkışlar gördü… Yatırımcılar bu yıl daha seçici görünüyor. Belirli kripto paralar iyi performans gösterirken, toplam 10 altcoin geçen hafta toplam 4,8 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.

CoinShares yaşanan küçük çıkışların, ABD Merkez Bankası’ndan olası faiz oranı artışlarını çevreleyen yatırımcı korkularıyla ilişkili olabileceğini söylüyor. Ayrıca raporlara göre, hem uzun hem de kısa vadeli Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta çıkışlar yaşadı. CoinShares açıklamalarında şunları söyledi:

Odak noktası, toplam 10,9 milyon ABD doları tutarında çıkış gören Bitcoin’di, ancak kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünlerinden toplam 3,5 milyon ABD doları tutarında çıkış da oldu.

Solana ve Cosmos

Ethereum yatırım ürünleri geçen hafta 5,1 milyon dolar giriş alırken, MATIC ürünleri 0,4 milyon dolar aldı. Ethereum’un sıkı rakibi Solana (SOL) ürünleri geçen hafta 0,8 dolar giriş elde ederken, bir diğer ETH rakibi Cosmos (ATOM) yatırım araçları 1,8 milyon dolar aldı. Geçen hafta 10 farklı altcoin yatırım ürünü yaklaşık 5 milyon dolarlık giriş yaşadı. CoinShares açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Çok varlıklı yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 2,4 milyon ABD doları tutarında çıkış gördü ve bu, art arda 11. hafta çıkışını temsil ediyor. Yatırımcılar, geçen hafta 5,1 milyon ABD doları girişe sahip Ethereum gibi belirli para birimlerinin iyi performans göstermesiyle bu yıl daha seçici görünüyor… 10 altcoin geçen hafta toplam 4,8 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar