Dogecoin’e Yüzde 600 Müjdesi! İşte Yıl Sonu Fiyat Tahmini!

Kripto para piyasası uzun bir kriz döneminden geçerken, Dogecoin (DOGE) yatırımcıların odak noktası olmaya devam ediyor.
11:00
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası uzun bir kriz döneminden geçerken, Dogecoin (DOGE) yatırımcıların odak noktası olmaya devam ediyor.

Google’da Aramalar Rekor Kırdı!

DOGE, özellikle Elon Musk etkisi ve sosyal medya sayesinde ABD’li yatırımcılar arasında büyük ilgi görüyor. IntotheBlock raporuna göre, ABD’de “Dogecoin Satın Alın” ifadesi Google Trendler’de üç ayda %600 artış kaydetti. Özellikle Musk’un Twitter’ı almasından sonra DOGE daha da ön plana çıkmaya başladı. ABD eyaletleri arasında Idaho Google Trend puanlamalarında 100 puanla ABD başı çekerken, ardından 97 puanla Batı Virginia ve 86 puanla Louisiana’nın üçüncü sırada yer alıyor. Maryland 80 puanla dördüncü, California 78 ise puanla beşinci sırada bulunuyor. DOGE’a yönelik İlgi kısmen Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla artarken, ayı piyasasının sonuna yaklaştığımızı düşünen bazı yatırımcılar da bu sürece katkıda bulunuyor. Özellikle, Tesla CEO’sunun Twitter’ı satın alması, DOGE’nin bir ödeme seçeneği olarak dahil edilebileceği spekülasyonlarına yol açtı.

DOGE’da işlem hacmi artarken, Finbold raporu DOGE’un beş hafta içinde yaklaşık 5 milyar dolarlık bir giriş çektiğini gösteriyor. Ayrıca, DOGE’a olan ilgi, piyasa düzeltmesine rağmen meme coin sahiplerinin yaklaşık %60’ının 28 Kasım itibariyle hala kârda olması gerçeğiyle doğrulanıyor. Topluluğun DOGE’un gelecekteki potansiyeline yönelik  büyük umutları var. FTX kripto para borsasının çöküşünden kaynaklanan domino etkisi ve mevcut makroekonomik faktörlere rağmen, DOGE yatırımcı için zengin olma hayallerini süslüyor. Analistlere göre, Dogecoin topluluğunun sürpriz bir ralliyi tetiklemesi muhtemel. Musk’ın, ağı daha da geliştirmek için Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin ile işbirliği yapmayı planladığı bildiriliyor. DOGE, 24 saat içinde neredeyse %3 artışla 0,10360 dolardan işlem görüyor.

Yıl Sonu Tahmini!

CoinMarketCap topluluğu, Dogecoin’in 31 Aralık ‘ta 0,0975 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.  Bu, mevcut fiyattan  %5 daha düşük bir rakam.   13.728.985.647 dolarlık devasa piyasa değeri ile dolaşımda 132.670.764.300 DOGE var ve maksimum arz bilinmiyor. Özellikle, Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını tamamlamasından kısa bir süre sonra ani bir yükseliş gördü. DOGE daha sonra, hızla ivme kaybetti ve %85,74 oranında düştü.

Uzmanlara göre, DOGE’nin uzun vadeli başarısı, kulanım alanına ve benimsenmesinin artmasına bağlı. Tesla gibi şirketler, DOGE‘u ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kabul etse de, DOGE’un hala çok fazla kullanım durumu yok. DOGE kesinlikle 1 doları geçebilir, ancak bu süreçte en önemli faktör hepsi benimsenme oranı.  Ayrıca, Fed’in faiz politikasından geri adım atması ve FTC krizinin atlatılması da büyük önem teşkil ediyor. Uzmanlara göre, bu faktörler BTC ve altcoin’ler için ayı piyasasını uzatıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar