DOGE’u Unutun! Yatırımcı Yeni Listelenen 4 Altcoin’e Yöneldi! İşte İnanılmaz Rakamlar!

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den (BTC) uzaklaşırken, sermaye son zamanlarda yeni listelenen bu 4 altcoin projesine akıyor
15:50
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’den (BTC) uzaklaşırken, sermaye son zamanlarda yeni listelenen bu 4 altcoin projesine akıyor.

4 Altcoin, Piyasa Değerleri ile Dikkat Çekiyor!

Kripto para piyasası toparlanma belirtileri gösterdikten, yatırımcılar da piyasaya yeni giren bazı altcoin’lere ilgi gösteriyor. Güncel veriler yeni listelenen 4 altcoin’e büyük oranda sermaye akışı olduğunu ortaya koyuyor. Sert kripto kışı, yeni projelerin piyasaya katılmasını engelleyemiyor. Küresel çapta devam eden kripto para karşıtlığına rağmen, girişimciler yeni coin’ler ile sektöre renk katmaya devam ediyor. Uzun zamandır piyasayı kasıp kavuran ayı piyasası da yatırımcıları ve  geliştiricileri caydıramadı. Bilindiği üzere, borsalarda yeni listelenen altcoin’ler sürpriz fiyat artışları kaydedebiliyor. Ancak, bu projelerin çok azı sürdürülebilir bir fiyat hareketi ve piyasa değeri yakalıyor. CoinMarketCap ilginç bir rapor yayımladı. Piyasaya sürülen 4 yeni altcoin listelendikten sonraki 5 gün içinde 1.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Web3 odaklı kripto para projesi olan Melody (SNS), 762,3 milyon dolarlık bir sermaye ile en üst sırada yer alıyor ve an itibariyle 0,12 dolardan işlem görüyor. Token, BNB blok zinciri üzerine inşa edilmiş durumda. İkinci sırada, 256,1 milyon dolarlık piyasa değeri ve 0,2 dolar fiyatı ile Kingaru (KRU) yer alıyor. NFT tabanlı BULL BTC CLUB (BBC), 158.9 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 3.sırada yer alırken, BBC’yi toplam piyasa değeri 138.01 milyon dolar olan ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) geliştirme platformu Nirvana Chain (NAC) takip ediyor.

Bitcoin ve Ethereum, satış bakısı altında kalırken, 4 altcoin’in yatırımcıların odak noktası olması ilginç bir gelişme. Yeni varlıklara rekor girişinin arkasında belirli bir neden olmamasına rağmen, yatırımcıların bu projelerin kullanım alanlarına ve işlevlerine güvendikleri varsayılabilir. Özellikle, güçlü bir kullanım alanı ve somut projelere dayanan kripto para birimlerinin daha uzun süre hayatta kalacağı konusunda genel bir fikir birliği var. Bu nedenle, durgun piyasanın ortasında erken bir aşamada projelere dahil olmak, yatırımcıların gelecekte kar elde etme umuduyla yeni projelere yatırım yapmalarını sağlar. Tarihsel olarak, ayı piyasaları, yatırımcılara bir ralli başladığında kâr etme umuduyla belirli varlıkları dipten alma  şansı sunar.

Piyasada Kaç Tane Kripto Para Var?

Aynı zamanda, Bitcoin gibi kripto paraların başarısı, yatırımcılarının aynı rotayı izlemesi ve erken yatırım yapması muhtemel altcoin’eri potansiyel olarak araştırdığı anlamına geliyor. Özellikle, Bitcoin’deki eski ve uzun vadeli yatırımcılar, büyük kazançlar elde ettiler.  Yüksek piyasa değeri, bu 4 kripto para birimlerinin potansiyelini gösteriyor.

Bu durumda, piyasa değeri, kripto para birimi ve büyüme potansiyeli ile ilişkili risk düzeyi hakkında bilgi verir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, erken aşamalarda önemli sermaye girişleri sergileyen kripto para birimlerinde rug pull gibi dolandırıcılık faaliyetleri de maydana gelebilir. Bloomberg, ayı piyasasına rağmen, kripto para birimlerinin sayısı 21.000’i aştığını bildirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar