Dogecoin Katili Altcoin, Güçlü Teknik Sinyaller Gösteriyor! Uzmanlar Yüzde 200’lük Ralli Bekliyor

MACD, SHIB token için ne gösteriyor?
16:54
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka kripto para Shiba Inu‘da (SHIB) beklenen atak, orta vadeli bir geri dönüşün ilk sinyalini gösteren MACD teknik göstergesiyle her zamankinden daha yakın olabilir. Gösterge nasıl çalışır? MACD, SHIB token için ne gösteriyor?

MACD İndikatörünün Shiba Inu Sinyalleri

MACD veya Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması göstergesi, finansal varlıkların geridönüş noktaların belirlemek adına yaygın olarak kullanılan bir indikatördür. Gösterge, yükseliş ve düşüşün tersine çevrildiği noktaları saptamak için 12 ve 26 periyotlu iki hareketli ortalamayı kullanır. Hareketli ortalama bir veya başka yönde kesiştiğinde yatırımcılar varlığın hareket yönünü değiştirip değiştirmediğini veya sürekli bir hareketi belirleyebilir. Gösterge, hareketli ortalamalara ek olarak bir histogram yardımıyla momentum gücünü de gösterebilir.

TradingView tarafından sunulan grafiğe göre MACD 21 ve 22 Aralık tarihlerinde geri dönüş sinyali verdi. Sinyalin ortaya çıkmasından sonra SHIB, gün içerisinde %4 gibi bir yukarı yönlü hareket sergiledi. Bu daha önce kaydedilen performanslara göre oldukça sönük kaldı. Göstergedeki sinyalin akabinde milyonlarca dolar değerinde token satın alan yatırımcılar ve balinalar, yükselişi tetikleyen faktörler olarak kayıtlarda yer aldı.

Yukarı Yönlü Eğilim Doğrulandı

Hareketli ortalamalara ek olarak MACD histogramı, yukarı yöne evrilen trend değişimini doğruluyor. Ancak kısa vadede trendin tersine döndüğüne dair sinyaller yeterince güçlü değil ve potansiyel hakkında değerli bir bilgi sağlanamıyor. Diğer teknik göstergeleri olan temel zincir ve piyasa göstergeler, Shiba Inu’nun şu anda %70 düzeltme dönemine kıyasla daha olumlu bir noktada bulunduğunu gösteriyor. Orta vadede ise uzmanların yorumları %200’lik bir ralli yönünde şekilleniyor.

Shiba Inu fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.00003678 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar