Dikkat! Uzmanlardan Kritik DOGE ve SHIB Açıklaması: Haftaya Hazır Olun!

Bitcoin (BTC) 20.000 dolar seviyesini tutmaya çalışırken, önde gelen meme coin'ler devasa fiyat artışlarıyla manşetleri süslüyor. 
09:00
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) 20.000 dolar seviyesini tutmaya çalışırken, önde gelen meme coin’ler devasa fiyat artışlarıyla manşetleri süslüyor.

SHIB, DOGE’nin İzinden Gidecek!

Dogecoin (DOGE) büyük oranda ivme kazanırken, yatırımcılar rakip memecoin Shiba Inu’nun (SHIB) da aynı başarıyı gösterip göstermeyeceğini merak ediyor. DOGE rallisine kıyasla, SHIB’in son zamanlardaki artış oranı biraz sönük kalıyor. Bununla birlikte, devam eden hype ve Musk etkisi nedeniyle trader’lar ve analistler önümüzdeki haftaya kadar potansiyel bir memecoin rallisi konusunda iyimserler. Geçtiğimiz hafta içinde DOGE’nin değeri iki katından fazla arttı. Elon Musk’ın hafta başında Twitter’ı satın alması sayesinde DOGE fiyatı büyük ölçüde değer kazandı. Uzmanlara göre, birkaç faktörden ötürü  SHIB de ivme kazanmaya devam edebilir. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap’e göre, DOGE fiyatı son 24 saatte %57,50 artışla an itibariyle 0,1367 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu’nun  fiyatı ise son 24 saatte %17,36 artışla an itibariyle 0,00001361 dolardan işlem görüyor.

Şu anda 8. sırada olan Dogecoin, piyasa değeri açısından Cardano’yu (ADA) çoktan geride bıraktı. DOGE’nin toplam piyasa değeri şu anda 17,95 milyar dolar. SHIB hafta sonu boyunca ivme kazanmaya devam ederse, ilk 10’a girme ihtimali var. Şu anda 12. sırada yer alan SHIB, 7,54 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu arada, eski ABD Kongre üyesi ve kripto savunucusu David Gokhshtein, SHIB’nin yakında ilk 10’a girebileceğini iddia etti ve buna şaşırmayacağını söyledi.

Shiba Inu’nun Neye İhtiyacı Var?

Uzmanlara göre, SHIB fiyatının artması için öncelikle mevcut ayı piyasasının sona ermesi gerekiyor. SHIB’in bu süreçte proje ve ortaklıklarına devam etmesi de büyük önem taşıyor. Kullanım durumları ve benimsenme oranı da yeni zirveye ulaşma da etkili olabilir. Shiba Inu fiyatına ivme kazandıran önemli bir faktör Shiboshi olarak bilinen NFT serisinin piyasaya sürülmesiydi.

Bu süreçte, NFT çılgınlığının yeniden başlaması da önemli. En önemlisi de yatırımcı ilgisi ve sosyal medyadaki hareketliliğin devam etmesi. SHIB’in farklı borsalarda listelenmesi ve ünlü isimlerden destek alması da fiyatı etkileyebilir.  Ancak, bu haftaki Musk etkisi göz önünde bulundurulduğunda, SHIB’in de büyük oranda ralli yapması beklenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar