Dikkat! Doge Coin Cephesinde Büyük Gelişme! Yenilikler Yolda!

Dünyanın en büyük meme coini olan Doge coin cephesinde gelişmeler durulmuyor. Aynı zamanda kripto para ilk 10'daki yerini geri aldı.
22:20
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin Vakfı direktörü Timothy Stebbing, yeni piyasaya sürülen libdogecoin’in Dogecoin ekosistemi için fırsat yaratması konusunda yeni ufuklar açabileceğini düşünüyor. Stebbing, hem Android hem de iOS cihazlar için Libdogecoin’i başarıyla derlediğini bildiren DOGE geliştiricisi Shafil Alam’a tepki gösterdi.  Stebbing, bunun Libdogecoin’in Dogecoin gelişmelerini yeni boyutlara taşıma gücünü gösterdiğini vurguladı.

Yeni Bir Dönem Başlıyor

Çekirdek geliştirici Michi Lumin tarafından Ağustos ayının başlarında yapılan bir duyuruya göre, geliştiricilerin derinlemesine blockchain bilgisine sahip olmalarına gerek kalmadan Dogecoin’in çeşitli platformlara doğrudan hafif entegrasyonunu sağlayan Dogecoin yapı taşlarından oluşan bir C kütüphanesi olarak tanımlanan Libdogecoin v0.1 tokenini piyasaya sürüldü.

Libdogecoin, herkesin bir düğümü “çalıştırma” yeteneği olmadan saf bir kitaplık olduğu için Dogecoin standardına uygun bir ürünü kolayca tasarlamasına olanak tanıyor. Entegrasyonun ardından gelen benimseme ve entegrasyon, Dogecoin Foundation’ın birincil fayda odaklı yaklaşımının ne olduğunu vurgulayarak verilen önemi göstermekte.

Bunun, Dogecoin’in temel işlevselliğini birkaç dil için bağlamalara sahip basit bir C kitaplığı olarak kullanılabilir hale getirerek topluluğun yenilik yeteneğine yardımcı olamasının mümkün olduğuna inanılıyor. Libdogecoin ayrıca öncü memecoin olan Dogecoin ekosistemini hızlı taban benimsemesi için hazır bir duruma getirmeyi amaçlayan RadioDoge ve GigaWallet gibi projelerin temeli olarak hizmet vermekte.

 Dogecoin Yeniden İlk 10’da

Dogecoin, yayınlanan son CoinMarketCap verilerine göre bir an için Polkadot’a pozisyon kaybettikten sonra piyasa değerlemesi açısından ilk 10 kripto para birimi içerisindeki yerini geri almış gibi görünüyor. 10.34 milyar dolarlık piyasa değeriyle Dogecoin, yazının hazırlandığı sırada 10. en büyük kripto para birimi olarak yerini korumaktaydı.

Ek olarak, Dogecoin geçtiğimiz 24 saat içinde %6.37’lik bir  fiyat artışı gösterdi. En iyi memecoin olarak kabul edilen Dogecoin, önceki haftaya göre %12,24 arttı ve 0,077 dolardan işlem gördü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar