Dikkat! Bu Altcoin’de Staking Çılgınlığı Yaşanıyor! Analistten Kritik Açıklama!

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, popüler altcoin projesindeki staking çılgınlığı uzun vadede yatırımcı güvenini yansıtıyor. 
12:30
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, popüler altcoin projesindeki staking çılgınlığı uzun vadede yatırımcı güvenini yansıtıyor.

Ethereum: Staking Oranı, Yüzde 7.5 Arttı

Ethereum’un Merge güncellemesi sonrası iş kanıtından hisse kanıtı mekanizmasına başarılı geçişi, yatırımcılar arasında iyimserliği artırdı. Merge‘ün tamamlanması, trader’lar arasında daha yüksek güven duygusunun ortaya çıkması ile sonuçlandı. Sonuç olarak, daha  büyük miktarda Ethereum stake edildi. Şimdiye kadar 2 milyar dolar değerinde Ethereum stake edildi. Bu rakam, son çeyreğe göre %7,5 arttı. Kripto analitik platformu Dune Analytics’in mevcut verilerine göre, Ethereum blok zincirinde 14 milyondan fazla ETH stake edildi.

Staking, pasif gelir elde etme amacıyla Merge’ten  sonra popülerlik kazandı. Ethereum sahipleri için bile, altcoin’in arz-fiyat dinamikleri üzerinde doğrudan bir etkisi olduğu için staking kavramı önem kazandı. Stake etmenin madenciliğin aksine Ether üzerinde deflasyonist bir baskı yaratması bekleniyor. Ayrıca, Ethereum sözleşmelerinde kilitlenen toplam ETH hacmindeki artış, arzın fiyatı belirlemedeki temel faktörlerden biri olması nedeniyle uzun vadede altcoin fiyatını yükseltebilir. Merge’den sonra, yatırımcılar ağa doğrulayıcı olarak katıldıkça ETH’ye yönelik ilgi arttı. Yıl boyunca stake edilen ortalama ETH paydada olduğundan, stake edilen ETH hacmi ile getiri arasında ters bir ilişki vardır. Bu, stake edilen Ethereum hacmi ne kadar yüksekse, getiri o kadar düşük demektir. Ethereum stake getirisi şu anda 10 yıllık ABD Hazine bonosu ile aynı seviyede. 10 yıllık ABD Hazine Bonosu’nun 2022’deki en yüksek getirisi %4,2.

Ufukta 2000 Dolar Var mı?

Staking getirisi,  giderek popülerlik kazanırken Ethereum’da pasif gelir elde etmek için başka fırsatlar da var. Alternatif olarak, Ethereum ödünç vermek, trader’lar için pasif gelir elde etmenin bir başka popüler yoludur. Tipik olarak, yatırımcılar, merkezi veya merkeziyetsiz borç verme platformları aracılığıyla yüksek faiz oranları ödemek isteyen kişilere kripto para ödünç vererek kar elde ederler.

Kripto analitik şirketi Santiment’ten alınan verilere göre, Ethereum iki haftada yaklaşık %21 değer kazandığından,  volatilite son zamanlarda %50’nin üzerinde aylık en yüksek seviyeye ulaştı. Önde gelen analistlerden RektCapital, ETH/USD fiyat grafiğini değerlendirdi ve Ethereum fiyatının hala 1.587 dolarlık direnç seviyesinde mücadele ettiğini bildirdi. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, Ethereum’da bir kırılma için iyi bir işaret olacak.  Bununla birlikte, ETH bu seviyeyi geçemezse, fiyat  1.300 ile 1.450 dolar arasındaki destek bölgesine düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar