Dikkat! Bitcoin’deki Çöküşü Bilen Analistten DOGE Tahmini: Ocak’ta Bu Seviye Geliyor!

Dogecoin (DOGE) yatırımcıların odak noktası olmaya devam ederken, önde gelen bir analist Ocak ayı için tahmini açıkladı. 
15:20
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dogecoin (DOGE) yatırımcıların odak noktası olmaya devam ederken, önde gelen bir analist Ocak ayı için tahmini açıkladı.

DOGE’de Yeni Fon: Katalizör Etkisi!

Dogecoin Vakfı, temel geliştiriciler için Dogecoin CoreFund olarak bilinen yeni bir fonu duyururken, Dogecoin ekosistemi katlanarak büyümeyi hedefliyor. 2013’te piyasaya giren DOGE, yatırımcıların odak noktası olmaya devam ediyor. Özellikle Elon Musk etkisi ila ayakta kalmayı başaran DOGE, kripto para sektörünün en çok ilgi gören projelerinden biri konumunda. DOGE Vakfı, 5.000.000 DOGE’yi (360.000 dolar) şeffaf bir şekilde yönetmek için tasarlanmış yeni bir cüzdan tahsis ettiklerini belirten resmi bir duyuru yaptı. Bu cüzdanda tutulan DOGE ile yeni projeleri için Dogecoin Core geliştiricilerine ödüller dağıtılacak. Yönetim ekibi açısından, cüzdan Marshall Hayner, Michi Lumin, Patrick Lodder ve Ross Nicoll dahil olmak üzere toplam 5 Dogecoin Core geliştiricisi tarafından yönetilmekte. Dogecoin Core’un her sürümü için, bu sürece katkıda bulunan geliştiricilere 500.000 DOGE dağıtılacak. Ek olarak, CoinMarketCap’in verilerine göre, toplam Dogecoin arzının %48’i ilk 10 sahibi tarafından tutuluyor.

Uzmanlara göre, DOGE ekosisteminde meydana gelen olaylar fiyatı etkilemeye devam edecek. Dogecoin an itibariyle 0,0716$ dolardan işlem görüyor.  Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine 8 Mayıs 2021’de  0,731578 dolar ile ulaştı.  DOGE, zirvesinde mevcut fiyattan %921 daha yüksek bir seviyedeydi.  DOGE’nin haftalık performansını incelediğimizde en düşük değeri 0,067315 dolar idi. En yüksek noktası ise 0,075072 dolardı. Burada, %11’lik bir fark görebiliriz. Son 24 saat içerisinde Dogecoin’in en düşük noktası 0,071296 dolar iken en yüksek noktası ise 0,072483 dolar oldu. Burada, sadece %1’lik bir fark görebiliriz. Invezz analistlerinden Milko Trajchavki’ye göre, DOGE Ocak ayının sonunda  0,082 dolara çıkabilir.

‘Musk Etkisi’ Abartılıyor mu?

Uzmanlara göre, DOGE’de dikkate alınması gereken birincil faktör, ana akım finans medyasının “Elon Musk Etkisi” olarak adlandırdığı garip kavram. Açıkçası Musk’ın birkaç yıldır Dogecoin’in uzun süredir destekçisi olduğu ve Dogecoin hakkında söylediği her şeyin piyasayı hareketlendirdiği görülüyor. Musk, kendisini “The Dogefather” olarak ilan etti ve Dogecoin’in gelecekteki potansiyeli hakkında sayısız tweet paylaştı. Musk, 2020’de paylaştığı özellikle akılda kalan bir tweet’te, Dogecoin’in küresel finansal sistemin evrensel standardı olabileceğini öne sürdü.

Musk ve Dogecoin arasındaki bağlantı iyi kurulmuş olsa da, Dogecoin boğaları Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla bunu abartıyor gibi görünüyor. Nisan ayında, potansiyel bir Twitter anlaşması haberi üzerine Dogecoin’in fiyatı %30 artmıştı. O zaman Musk, Dogecoin’i Twitter’da bir ödeme seçeneği yapma konusunda spekülasyon yaptı. Ancak satın alma efsanesi uzadıkça Dogecoin’in fiyatı anında düştü

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar