X


Dev Ödeme Servis Sağlayıcısı Kurum Kripto Para Hizmeti Verecek! Anlaşmalar Yapıldı

Kripto para pazarı genişliyor. İlk defa böyle bir şirket Bitcoin için aracılık hizmetlerine başlayacak.
22:44
6 Temmuz 2021

Ödeme teknolojileri konusunda son derece gelişmiş bir şirket olan Allied Payment Network yaptığı anlaşmayla birlikte Bitcoin işine giriyor. Müşterilerine fatura ödeme gibi konularda teknik altyapı sağlayan kurum uzun süredir bu alanda yaptığı yenilikçi çalışmalarla tanınıyor. Bugün atılan adımla birlikte artık kurumsal şirketler Allied Payment Network aracılığıyla müşterilerine Bitcoin sunabilecek.

Allied Payment Network ve Kripto Para Anlaşması

Şirket bugün NYDIG ile bir ortaklık duyurdu. Bilmeyenler için NYDIG (New York Digital Investment Group LLC) Bitcoin saklama ve ticaret alanında dünyanın en güçlü markalarından biridir. Allied Payment Network ile NYDIG arasında yapılan anlaşmayla birlikte ödeme şirketi müşterilerine birçok kolaylık sağlayacak.

Duyuruda;

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“NYDIG ile ortaklığımız Bitcoin alma, satma ve saklama konularını kapsıyor. Ödeme hizmeti veren şirketler arasında bir ilk oluyoruz ve finansal kurumlara daha kolay kripto para ticareti için aracılık hizmeti vermeye başlıyoruz” denildi.

Bitcoin’in kullanımını ve bilinirliğini artıracak bu gelişme ilerleyen süreçte daha büyük sonuçlar doğuracak. Örneğin fatura ödeme noktalarında kripto para alıp satabildiğinizi düşünün. Ülkeler arası transferlerinizi fiziksel merkezlerde nakit para karşılığında kripto ile ucuz transfer ücretleri karşılığında yapabildiğinizi ve çok daha fazlasını. Allied Payment Network attığı bu adımla birlikte kripto paralar küresel ölçekte ilginin ne kadar arttığını ortaya koyuyor.

NYDIG ve Allied Payment Network

İki şirketin yaptığı anlaşma kapsamında Allied, NYDIG’in Bitcoin varlıklarından yararlanacak. Bitcoin ile sağlanan ödemelerin kolaylaştırılması için atılan bu adım kripto paraların halk arasında kullanımını da yaygınlaştıracak.

NYDIG Banka Çözümleri Sorumlusu Patrick Sells:

“Allied ile yaptığımız anlaşma Bitcoin’e sorunsuz erişim sağlanacak. Şirketi bizden temin ettiği Bitcoin’ler ile kurumsal şirketlerin tüketicilerine kripto varlık hizmeti vermesini sağlayacak”

İki şirketin de ana hedefi özellikle Bitcoin’in dünya genelinde yayınlaştırılması ve bu yeni teknolojiye erken dönemde giriş yaparak şirketlerini büyütmek gibi görünüyor.

Allied Payment Network Nedir?

Kurumsal faaliyetlerini 11 yılı aşkın süredir devam ettiren şirket, Amerika merkezlidir. Şirketin ana faaliyet alanı finansal hizmetler, iş ve teknoloji sağlayıcıları için ödeme platformu hizmetleri ve bu alanda da çalışmalarını devam ettiriyor.

Şirketler için ödeme çözümleri üretir ve onların sistemlerine teknolojiyi entegre ederler. Genellikle API ile esnek, güçlü ve güvenli ödeme kanalları oluştururlar. Örneğin bir internet siteniz var ve satış yapmak istiyorsunuz. Sisteminize gömülü bir yapı ile online ödeme almanız gerekiyor. Bu durumda Allied Payment Network’ü arıyorsunuz ve size güvenli bir yapı inşa ediyorlar.

Şirketin PicturePay gibi bilindik projeleri de bulunuyor. Bu projeyle örneğin bir faturanızın resmini çekerek hesabınızdan hızlı şekilde ödeme yapabiliyorsunuz. Bu teknoloji Türkiye’de birçok bankanın mobil uygulamasında bulunuyor. Şirketin BizPay, FlexPay, PortalPay , P2P gibi bilindik referansları da bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar