X


CryptoQuant CEO’su Açıkladı: Bitcoin (BTC) Balinaları Hala Alım mı Yapıyor?

Young Ju'ya göre balinalar hala aktif!
09:22
3 Mayıs 2021

Kripto para piyasası şu an için Ethereum‘un (ETH) kırdığı rekor ile meşgul olsa da ünlü bir analist Bitcoin (BTC) fiyatı için de maceranın bitmediğini ifade etti. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin balinalarının alım hareketlerine bakarak aslında yakında bir fiyat patlaması görülebileceğine işaret etti.

Ethereum Fiyatının Rekoru Sonrası Sıra Bitcoin’de!

Ünlü analist ve blockchain araştırmacısı, büyük ihtimalle OTC platformlarında gerçekleştirilen yüklü BTC alımlar olduğunu ve bunların transferlerinin görüldüğünü ifade etti. Balinaların yüklü şekilde Bitcoin aldığını belirten analist, bunların borsa kaynaklı olmamasının işleri zorlaştırdığını vurguladı.

Analiste göre NFT indikatörü şu an için altın kesişime bir. hayli uzak ve bu da piyasa değerine kıyasla işlem hacminin çok yüksek olduğunu göstermekte. NVT indikatörü, herhangi bir formasyonun tepede mi yoksa dipte mi olduğunu göstermek için kullanılmakta. NVT için -1,6’nın altında bir değer lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş öncesi bir aşamada olduğuna işaret ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NVT, Bitcoin’de Yükseliş Sinyali Veriyor

NVT indikatörü nisan ayının sonunda -2,95 değerine kadar ulaştı ve altın kesişimi gerçekleştirdi. Ju da konu hakkında yaptığı açıklamada şu an NVT’nin yılın en düşük seviyesine ulaştığını ifade etti ve BTC’nin önümüzdeki günlerde hareketlenebileceğini vurguladı. NVT değerleme modeline göre analistin yeniden 60.000 dolar üzerini hedeflediği de görülmekte.

Ki, buna ek olarak balinaların türev borsalarına Bitcoin transfer ettiğini de vurguladı. Bu transferler ise kısa vadede Bitcoin fiyatının ciddi anlamda hareketlenmesine ve yükselişine önayak olabilir. Young Ju, ciddi miktarda BTC’nin türev borsalarına transfer edildiği her seferde balinaların long pozisyon açtığını ve BTC’yi teminat olarak kullandığını belirtiyor. Bunun dip seviyelerde olduğunu belirten analist mevcut seviyenin de dip olduğunu ima etti.

Bitcoin Fiyatı İçin Hareketlilik Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.955 dolardan işlem görüyor ve 58.000 dolar seviyesini zorluyor. BTC son 24 saat içerisinde %2 yükseliş elde etse de top 10 içerisinde bütün gözler Ethereum‘un üzerine çevrildi. Ethereum, 24 saat içerisinde %5 yükseliş ile tüm zamanların rekorunu kırdı ve 3.000 doların da üzerine çıkmayı başararak tarih yazdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar