f Coinbase'in Araştırma Raporuna Göre New York Sakinlerinin yüzde 19'u Kripto Para Yatırımcısı! › COINTURK

Coinbase’in Araştırma Raporuna Göre New York Sakinlerinin yüzde 19’u Kripto Para Yatırımcısı!

Özet

  • Coinbase borsasının araştırma raporuna göre New York Eyaleti sakinlerinin yüzde 19'u kripto para yatırımcısı.

  • Coinbase, araştırmaya dahil olan her üç katılımcıdan biri de kripto para birimlerini "gelecek için değerli bir yatırım" olarak nitelendirdiğini belirtti.

  • Ayrıca raporda yer alan bilgilere göre şu anda New York'ta 700'e yakın blockchain kuruluşu yer alıyor.

  • Piyasa etkisi: Nötr
22:00
9 Ağustos 2023

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in araştırma raporuna göre New York Eyaleti sakinlerinin %19’u kripto para birimlerine sahip. Ayrıca Coinbase borsasının araştırmasına dahil olan her üç katılımcıdan biri de kripto para birimlerini “gelecek için değerli bir yatırım” olarak nitelendiriyor. Rapora göre New York’ta şu anda 700’e yakın blockchain kuruluşu yer alıyor.

Dijital Varlıkların Benimsenmesi Artıyor

Blockchain teknolojisinin seneler içerisinde daha geniş bir kullanım alanına sahip olması ve kripto para birimlerinin dünya çapında büyük bir popülariteye ulaşmasıyla birlikte dijital varlıkların global ölçekteki benimsenmesi de artmaya başladı. Özellikle kurumsal yatırımcıların da dijital varlık ekosisteminde çeşitli yatırımlar yapamaya başlamasıyla birlikte kripto para piyasasının toplam piyasa değeri son yıllarda oldukça ciddi artışlar kaydetti.

Bu süreçte sırasıyla merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin ve NFT‘lerin ve Metaverse projelerinin de daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşması da dijital varlıkların artan benimsenmesine önemli katkılarda bulundu. Özellikle 2017 yılından bu yana kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ve işlem hacimleri ciddi ölçüde artış gösterdi.

Coinbase borsasının yeni bir araştırma raporuna göre New York sakinleri arasında da kripto para birimlerinin benimsenmesi arttı. Raporda, araştırma sonucunda New York sakinlerinin %19’unun kripto para sahibi olduğuna yönelik bir sonucun bulunduğu belirtildi.

Coinbase Raporu

Coinbase borsasının yeni bir araştırma raporuna göre Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti sakinlerinin %19’u kripto para sahibi. Raporda, Coinbase borsasının araştırmasına dahil olan her üç katılımcıdan biri de kripto para birimlerini “gelecek için değerli bir yatırım” olarak nitelendirdi.

Coinbase, raporunda kripto para birimlerinin New York sakinleri arasındaki benimsenmesinin artmasıyla birlikte eyaletin blockchain merkezli çok sayıda projeye ev sahipliği yapmaya devam ettiğini vurguladı. Rapora göre New York’ta 692 tane blockchain kuruluşu bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI