X


“Coinbase Kripto Para Topluluğunun Google’ı Olabilir”

Brian Armstrong, Coinbase'in kripto para topluluğunun Google'ı olabileceğini belirtti.
16:00
1 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong Fortune’a röportaj verdi. Armstrong, röportajında Coinbase’in kuruluş nedenlerine ve Satoshi Nakamoto’ya değindi.

Fortune’ın “40 yaş altı 40” listesinde yer alan Brian Armstrong Coinbase’in kuruluşunun birçok nedene bağlı olduğunu açıkladı. Coinbase’in kurulmasının en önemli nedenlerinden biri ise Satoshi Nakamoto’nun yazdığı Bitcoin white paper’ıydı. Armstrong şunları kaydetti:

2010 yılında, Satoshi Nakamoto’nun hazırladığı Bitcoin white paper’ını okuyarak bu yeni teknoloji hakkında bilgi edindim. O günlerde Bitcoin white paper’ının son beş yılda okuduğum en önemli şey olduğunu düşünüyordum.

Armstrong, Bitcoin white paper’ının ve dünya çapında evrensel bir para birimi kullanma fikrinin Coinbase’i kurmasına yol açtığını da sözlerine ekledi. Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin hala büyük bir gizem olduğunu belirten Armstrong, burada asıl önemli olanın Bitcoin’in geliştiricisinden bağımsız bir şekilde kendi ayakları üzerinde durmaya devam etmesi olduğunu söyledi.

Brian Armstrong Bitcoin’i geliştiren kişilerin dünyanın dört bir yanındaki insanların kendi paralarını kontrol etmesini sağlayarak daha özgür, daha verimli bir ekonomi yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Armstrong, Coinbase’in de tüm dünya insanlarının bu teknolojiye erişmesine yardımcı olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Armstrong konuşmasında web devrimine de değindi. Ona göre Web 1.0 internette bilgi paylaşmakla ilgiliydi. Web 2.0’ın ise sosyal medyayla alakalı olduğunu düşünen Armstrong Web 3.0’ın ise internet üzerinden değer transferiyle ilgili olduğunu belirtti. Armstrong, web 3.0’ın kripto paraların ilk aşaması olduğunu ve internetin ilk günleriyle benzerlik gösterdiğini ifade etti. Armstrong ayrıca Coinbase’in kripto para topluluğunun Google’ı olabileceğini belirtti.

Kaynak: Ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar