X


Çinli Bitcoin Milyarderi Piyasadan Çekiliyor!

Çin asıllı ünlü bir yatırımcı kripto para yatırımlarına son vereceğini geçtiğimiz günlerde duyurdu.
12:00
1 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Li Xiaoli ismini daha önce duymamış olabilirsiniz. Çinli bir Bitcoin milyarderi ve Blockchain yatırımcısı olan bu isim aslına bakılırsa kripto para topluluğunda oldukça iyi tanınıyor. Gelişmeye devam eden kripto sektöründe sahip olduğu üne rağmen Xiaoli beklenmedik bir biçimde kripto yatırımlarını durdurma kararı aldığını duyurdu.

Li Xiaoli’yi tanımayanlar için bu ismin kripto alanındaki faaliyetlerinden bahsedelim. Li BitFund isimli bir yatırım şirketinin kurucusu. BitFund kripto paralara ve gelecek vadeden Blockchain projelerine yaptığı dev yatırımlarla tanınıyor. Xiaoli sektörde geçirdiği zaman boyunca Çin’deki en büyük Bitcoin yatırımcısı olarak bilindi. Hatta söylentilere göre ünlü yatırımcının on ya da yüz binlerce Bitcoin’i bulunduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu üzerinden paylaştığı bir gönderiyle kripto severleri şaşırtan ünlü milyarder şu ifadelere yer verdi:

Bugünden sonra ben, Li Xiaolai, hiçbir projeye (ister Blockchain olsun ister başka bir şey) kişisel olarak yatırım yapmayacağım. Yani eğer Li Xialoai herhangi bir projeyle bağlantılı gibi bir şey görürseniz itibar etmeyin. (Şimdiye dek bilgim olmadan sayısız projeye dahil edildim, kesinlikle abartmıyorum.)

Bitcoin milyarderi geleceğe yönelik planlarından da bahsediyor. Açıklamalarından net bir şekilde yatırım yapmayacağını ifade etse de kullanıcılar arasında halen çeşitli tartışmalar yapılıyor. Bu kullanıcılara göre ünlü ismin kişisel olarak yatırım yapmamaya karar vermesi çeşitli anlamlara gelebilir. Bu kişilere göre Li halkın ilgisinden sıyrılmak adına yatırım fonları ya da kurumları kullanarak yatırım yapabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar