reklamı kapat

Coinbase CEO’su Hangi Konulara Dikkat Çekti?

Coinbase CEO'su Brian Armstrong kripto paralara yönelik belirli konulara dikkat çekti.
08:00
6 Nisan 2019

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yenilikçi varlık sınıfıyla ilgili belirli konulara dikkat çeken Armstrong, benimsenmenin anahtarı niteliğindeki hususlara değindi. Armstrong’a göre kriptoların kitlesel anlamda benimsenebilmesi için volatilite, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik konularına odaklanılması gerekiyor.

Kripto Para Benimsenmesi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinliğe katıldı ve kripto para topluluğundan kullanıcıların sorularını yanıtladı. Yaklaşık 45 dakika boyunca devam eden etkinlikte Armstrong, kripto paraların geleceğine yönelik de değerlendirmelerde bulundu. Armstrong kriptoların geniş ölçekte benimsenmesini ölçeklendirmenin ve kullanılabilirliğin artırılmasına ve volatilitenin azaltılmasına bağlıyor. Ünlü isme göre bu şartların sağlanması durumunda piyasayı çok daha iyi günler bekliyor olacak.

Kripto Para Sorunları

Armstrong’a göre kripto paraların büyük benimsenme oranlarına ulaşması için yalnızca belirli sorunları aşması gerekiyor. Öncelikle dalgalanma (volatilite) sorunundan bahseden Armstrong sektörün daha sabit fiyatlara ihtiyaç duyduğunu savundu. Coinbase CEO’suna göre piyasadaki sabit fiyatlı kripto paraların (stablecoin) artması olumlu bir gelişme yeni yatırımcıları teşvik edici etkiler oluşturabilir.

Armstrong, kripto paraların uzun bir süredir karşı karşıya olduğu bir diğer soruna da dikkat çekiyor. Ölçeklenebilirlik tartışmalarına değinen ünlü isim, Bitcoin (BTC) ağında uygulanan Lightning Network’e dikkat çekiyor. Kripto para işlemlerinin daha etkili ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için bu tür çözümlere ihtiyaç duyduğu söylenebilir.

Armstrong kripto paraların kullanılabilirliğinin de arttırılması gerektiğini belirtiyor. Bu yeni varlık sınıfının kullanıcıların gündelik hayatlarında bir ihtiyaç haline gelmesi benimsenme oranına tavan yaptıracak potansiyeli ortaya çıkarabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun