X


Chiliz (CHZ) Yorum: CHZ Fiyat Düzeltmesi Devam Edecek Mi?

Chiliz (CHZ) fiyatı, %45 oranında düşüş kaydetmesinin akabinde toparlanabilecek mi?
15:20
16 Mart 2021

Spor dünyasının en popüler kripto para birimi Chiliz (CHZ), 0.95 dolar olan ATH’siyle tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde %45 oranında fiyat düzeltmesi kaydetti. MRI indikatörü, boğa koşusunu destekleyen bir grafik çizdi. Ancak CHZ fiyatı düzeltmesinin 0.46 dolar seviyesine sarkması, yükseliş trendinin önündeki en büyük engel olabilir ve satış baskısına katkıda bulunur. Chiliz fiyatı aşağı yönlü hareketini tamamlamaya ve yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye hazırlanıyor olabilir.

Chiliz Fiyat Düzeltmesi Sona Erecek Mi?

Chiliz fiyatı 0.05 dolar fiyatından 1 dolara yaklaşan bir yükseliş hareketi kaydetti. CHZ, 16 günlük sürede %1813’lük bir fiyat artışına tanık oldu. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu oranda bir fiyat artışını CHZ CEO’su Alexandre Dreyfus bile beklemiyordu. CHZ, 4 saatlik grafikte MRI’ya göre %45’lik fiyat düzeltmesinin ardından yükselişe geçebilir. Chiliz, düşen direnç seviyesini 0.61 dolarda stabilize ederse, boğalar yeniden sahneye çıkabilir. Bu durum Chiliz’in çıkış noktası olabilir. Bu çizgi takip edilirse CHZ fiyatı tekrar 0.90 dolar seviyelerine yükselebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CHZ boğaların hakimiyetine geçen bir ivme yakalarsa, yatırımcılar arasında FOMO’ya neden olabilir. Bu da Chiliz’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.95 doları test etmeye, dahası 2.4 dolar seviyesine tırmanmasına yol açabilir.

CHZ Balinaları Çoğalıyor

Ancak şunu belirtmek gerekir ki, yatırımcılar MRI indikatörünü “öncelikli” olarak değerlendirmelidir. Bu nedenle CHZ’nin gerçek bir geri dönüş olasılığı düşük ihtimal olarak görülüyor. IOMAP modeli, artan CHZ balina sayısına dikkat çekiyor. 99.84 milyon adet CHZ tutan yaklaşık 18 adres bulunuyor. Ayrıca yaklaşık 4.300 adres 0.58 dolar ila 0.63 dolar seviyesinin arasında toplamda 293 milyon adet CHZ satın aldı. Bu bağlamda olası bir kısa vadeli satın alma baskısı, küçük yatırımcı grupları tarafından büyük ilgiye maruz kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar