Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’ın Paylaştığı Bu Altcoin Sert Yükseldi!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, son yedi günde çeşitli sosyal ağlarda en yüksek etkileşimi alan Cardano ağı üzerine kurulu en iyi altcoin projelerinin bir listesini paylaştı.
15:02
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kişisel Twitter hesabından son yedi günde çeşitli sosyal ağlarda en yüksek etkileşimi alan Cardano ağı üzerine kurulu en iyi altcoin projelerinin listesini paylaştı. Hoskinson’ın paylaşımı ile listesinin ilk sırasında yer alan altcoin hızla yükseldi.

Charles Hoskinson’ın Dogecoin’i

Köpek temalı kripto para Hosky Token (HOSKY), bir süredir liderlik koltuğunda oturan stablecoin projesi Djed’i geçerek en yüksek etkileşime sahip Cardano tabanlı kripto para projesi oldu. Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın paylaştığı listeye göre, Dogecoin, Shiba Inu gibi bir köpek temalı kripto para gibi görünen Hosky Token’ın logosunda bir köpek resmi yer alıyor ve proje adını Sibirya kurdu köpek ırkından alıyor.

Hosky, bu hafta Djed ve Cardano Blockchain’inin üzerine inşa edilen diğer köpek temalı kripto paralara kıyasla yaklaşık 8 bin 400 etkileşim aldı. Hosky Token’ı, listenin ikinci sırasında yer alan ve 2 bin 700 etkileşim almayı başaran Unbothered Wolves projesi takip ediyor. Djed ise 2 bin 600 etkileşim ile üçüncü sırada yer alıyor.

Altcoin’in Fiyatı Yüzde 17’nin Üzerinde Yükseldi

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre, Hosky Token‘ı (HOSKY) yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 17’nin üzerinde yükseldi. Yazım sırasında 0,0000000118 dolardan işlem gören HOSKY, görece son derece düşük, 1.1 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto paralar listesinde 5 bin 540’ncı sırada yer alıyor. Altcoin’in yükselişine rağmen 13 Şubat 2022 tarihinde 0,000000007848 dolarla kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 87 altında fiyatlandığını not edelim. Hosky token’ın web sitesine göre, bu projenin yaratıcıları gelecekte herhangi bir likit kazanç vaat etmezken, yalnızca köpek temalı bir kripto para projesi olmaya ve NFT‘lere odaklandıkları görülüyor.

Öte yandan Cardano ağının yerel varlığı ADA, son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,42 düşüşle 0,4322 dolardan alınıp satılıyor. ADA, 14.8 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 8’nci kripto para.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar