“Büyük Fırsat” Diyen Tecrübeli Analist Bu Altcoin’in Peşinde: Düşse de Çıksa da Alacağım

Kripto para analisti DonAlt, Ethereum (ETH) rakibi olarak gösterilen bir altcoin'in geçen yıl değerinin yüzde 95'ini kaybettikten sonra büyük bir yükseliş için hazırlanıyor olabileceğini iddia etti.
20:50
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen anonim kripto para analisti DonAlt, Ethereum (ETH) rakibi olarak gösterilen bir altcoin’in geçen yıl değerinin yüzde 95’ini kaybettikten sonra büyük bir yükseliş için hazırlanıyor olabileceğini belirterek yatırımcılara seslendi. Analist, en büyük altcoin ETH için de “düşse de çıksa da alacağım” yorumu yaptı.

Analistin Peşinde Olduğu O Altcoin

Anonim kripto para analisti DonAlt, yeni strateji oturumunda Ethereum rakibi Solana‘nın (SOL) yatırımcıların altcoin’in sürekli düşüşüne yoğun bir şekilde bahis yapmasıyla büyük bir rallinin fitilini ateşleyebileceğini belirterek “İnsanlar SOL’u sert şekilde açığa satıyor. Aslında 4,20 doların geleceğini düşünüyor ve bu seviyeden SOL almak için sabırsızlanıyor olsam da dürüst olmak gerekirse oraya ulaşmama ihtimalimiz olduğunu düşünmeye başladım. Ve bu, mevcut haftalık görünümde olduğu gibi satın almayı sevdiğim bir yapı; piyasanın tamamen yerle bir olduğu, biraz satın alım yapma ve başka bir ikincil kapitülasyon olayı elde ettiğiniz bir yapı. Genellikle bu tip durumlarda satın almayı severim. Yakın zamanda 10 dolardan 16 dolara bir hareket görebiliriz ki bu çok kazançlı bir ticaret olur.” dedi.

Solana, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 20’ye yakın yükselişle 13,18 dolardan işlem görüyor. DonAlt’ın hedefine doğru bir hareket, akıllı sözleşme protokolünün güncel fiyatlarla potansiyel olarak yüzde 23’ün üzerinde yükseleceği anlamına geliyor.

Analistin Ethereum Öngörüsü

Solana’nın ardından direkt Ethereum‘u da analiz eden DonAlt, en büyük altcoin’in görece bir güç gösterdiğini ancak ETH’nin yükselişe geçmek için önemli bir direnç seviyesini geçtiğini görmek için beklediğini söyleyerek bin 300 dolar seviyesine dikkat çekti. Analiste göre ETH bu seviyeyi kırıp geçmesi gerçek anlamda yükseliyor olduğu görüntüsünü verecek.

DonAlt ayrıca Ethereum’un 2022’de yükseliş için çok fazla gelişim/geliştirme yaşadığına dikkat çekerek “Hala kriptoda sahip olduğumuz en büyük anlatılardan birine sahibiz; temelde ETH deflasyonist oluyor. Henüz böyle bir gelişme yaşamadık. Bence bu anlatı arka planda kaldı çünkü tüm piyasa kötü gidiyor ancak bunların tamamını göz ardı etmek istemem. Eğer 800 dolara düşerse alırım. 700 doları düşerse de alırım. Ya da bin 300 doları geçer ve biraz güç topladığını gösterirse daha fazla almak isterim çünkü Ethereum için çok daha fazlasının yaşanacağını düşünüyorum. Sadece piyasa onu aşağı çekiyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar