X


Bu Ülkenin Başkan Adayı, Seçim Kampanyasına NFT’leri Dahil Etti

Güney Kore Başkan Adayı Lee Jae-Myung, seçim çalışmalarına NFT'leri dahil etti.
16:29
4 Ocak 2022

Yonhap News’in haberine göre Güney Kore’nin Başkan Adayı Lee Jae-Myung, seçim kampanyasında NFT sektörünü de dahil etti. Uzmanlara göre bu strateji finansal olarak önem ifade ederken genç seçmenleri yakalamak adına bir adımdır.

NFT’ler Seçim Kampanyasına Dahil Oldu

Güney Kore Başkan Adayı Lee Jae-Myung’un kampanya yetkilisi Kim Nam-kook, Yonhap News’e verdiği demeçte 20’li ve 30’lu yaşlarındaki genç neslin sanal varlıklar, NFT‘ler ve metaverse dahil olmak üzere gelişen teknolojilerle yakından ilgilendiğini belirtti. Lee, bu tür bir stratejinin kampanyaya fon toplama açısından önemli getiri sağlayacağını düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lee’nin partisi Demokrat Parti, başkan adayının imajını içeren NFT‘lerin yanı sıra kampanyasına bağışta bulunanlara özel seçim vaatleri sunacağını dile getirdi. Başkanlık seçiminin 9 Mart’ta yapılması planlanıyor. Lee, NFT’leri dahil ettiği seçim kampanyasında şunları kaydetti: “Geleceğin teknolojileri hakkındaki anlayışımızı geliştirmek ve dijital para birimleri ile NFT’lere ilişkin algıları değiştirmek için yenilikçi deneyler gerçekleştirmenin tam zamanı.”

Asya ülkesinin düzenleyicileri uzun zamandır bübüyen sektörüe odaklanmış durumda çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl mart ayında Güney Kore, ülkenin kara para aklama karşıtı rejimine ilişkin kripto şirketinlerine yeni raporlara kuralları getirdi. Bu kurallara uyumsuzluk 44.000 dolara kadar para cezasına ve hatta beş yıl kadar sürecek bir hapis cezasını içeriyor.

Güney Kore’nin NFT’lere Bakış Açısı

Kasım ayında Güney Kore’nin mali düzenleyicisi ise hükümetin NFT’leri kısa süre içinde vergilendirebileceği sinyallerini vermişti. Kore kültürünün sembollerinden olan k-pop’un en ünlü müzik grubu BTS, uzun zamandır NFT çalışmalarını sürdürüyor. BTS diğer müzik grupları, sanatçılar ve müzik yapımcılarının izlediği yol olan NFT formunda single veya albüm çalışmalarına katılmayı hedefliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar