X


Analistlere Göre Terra Ekosisteminde Bulunan Bu 4 Proje Gelecek Vaat Ediyor!

Terra ekosisteminde bulunan dört projenin ciddi bir yükseliş potansiyeli taşıdığı ve gelecek vaat ettiği düşünülüyor.
17:40
4 Ocak 2022

Terra (LUNA) son zamanlarda ilgi çeken kripto para projeleri arasında yer alıyor. LUNA kripto para birimi, Terra isimli DPoS Blockchain’i temelli bir platformu destekleyen varlık olarak karşımıza çıkıyor. LUNA madencileri Terra platformunda istikrarı ve güvenliği sağlıyorlar. Terra platformu da tüm ekonomik koşullarda işlem ücretlerinden madencilere ödüller sunuyor. Analistler ise Terra ekosisteminde bulunan ve yakın zamanda büyük artış yaşayabilecek 4 altcoin olduğunu düşünüyor.

Anchor Protocol (ANC)

Anchor, günlük piyasa volatilitesine karşı koruma sağlarken token kullanıcılarına uzun vadeli fiyat istikrarı, satın alma gücünün korunması ve enflasyona karşı koruma sunmayı amaçlıyor.

Ayrıca Anchor, Terra’daki en eski DeFi protokollerinden biri olarak da karşımıza çıkıyor. Anchor, Terra blok zincirinde %47.14 hakimiyet ile 19 milyar doların üzerinde kilitli değere sahip ve tamamen merkezi olmayan, sabit gelirli bir platform şeklinde lanse ediliyor

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kullanıcılar Anchor sayesinde minimum bir tutar ve KYC olmadan bir tasarruf hesabı oluşturabilir.

Bunlara ek olarak platformun yerel kripto para birimi şu anda yaklaşık olarak toplam 657 milyon dolarlık piyasa değeri ile 3.44 dolardan işlem görüyor.

Mirror Protocol (MIR)

Analistlerin değindiği ikinci proje ise Mirror Protocol (MIR). Mirror Protocol, Terra’daki en eski projelerden biri ve bu nedenle Mirror, yaklaşık 844 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip. Bir DeFi projesi olan Mirror Prtocol ile kullanıcılar dünyanın her yerinde staking işlemleri yapabiliyor.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar Mirror Protocol’ün avantajlarından 4 farklı şekilde faydalanabilir: MIR token yatırımı, gerçek dünya varlıklarının sentetik versiyonlarını üretme, yield farming ve staking.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 174 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan MIR token, 2,44 dolardan işlem görüyor.

Nexus Protocol (PSI)

Terra ekosisteminde olan ve gelecek vaat ettiği düşünülen bir sonraki proje Nexus Protocol (PSI). Nexus Ptorocol, Anchor ve Mirror’dan daha iyi çözümler sunmayı vaat eden bir DeFi protokolü olarak nitelendiriliyor.

Nexus Protocol’ün amacı, Terra ekosistemindeki verimi en üst düzeye çıkarmak. Anchor veya Mirror Protokolü kullandığınızda, LTV (kredi/değer) oranını veya teminat oranını manuel olarak takip etmeniz gerekir. Bu nedenle, Nexus Protokolü, verimi ve LTV’yi en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra bunu değiştirmeyi vaat ediyor.

Öte yandan Nexus, Anchor ve Mirror kasaları sunarak bahsi geçen durumu çözmeyi vaat ediyor. PSI ise yazının yayına hazırlandığı sırada 0,05 dolardan işlem görüyor ve TVL’de yaklaşık olarak 66 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Loop Finance (LOOP)

Analistlere göre Terra ekosisteminde artış yaşama potansiyeli olan son proje Loop Finance. Loop Finance, 75.000’den fazla kullanıcının Terra’nın tokeni ile 900.000’den fazla işlem yapmasına yardımcı olan merkezi olmayan bir borsa ve şu anda yalnızca 26 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip.

Kullanıcılar projeden bir çok farklı şekilde faydalanabilir. İlk olarak, makaleler oluşturup derecelendirerek ve çok çeşitli token işlemleri yaparak LOOPR token’ları kazanabilirler. Sabit getiri ile NFT’leri basıp takas edebileceğiniz bir DeFi NFT piyasası da var ve bu özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar