Bu Popüler Altcoinde Devasa Balina Hareketi! Sebebi Ne?

Kripto para piyasalarının önde gelen altcoinlerinden birinde dev balina hareketi! Milyonlarca dolar değerinde token neden transfer edildi?
00:30
2 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasalardaki devasa hareketleriyle bilinen kripto para balinalarının bu seferki hedefi popüler meme token Shiba Inu (SHIB). Devasa balina geçtiğimiz saatlerde milyonlarca dolar değerinde bir transfer gerçekleştirdi.

Dev SHIB Transferi

Blockchain arama motoru Etherscan’ın yeni verilerinden elde edinilenlere göre, büyük çaplı bir yatırımcı bilinmeyen bir cüzdandan diğerine yazı kaleme alındığında yaklaşık değeri 12 milyon dolar olan 1.29 trilyon SHIB transfer edildi. Etherscan, işlemin yaklaşık 16 saat önce gerçekleştiğini ve sadece 0,75 dolara mal olduğunu açıkladı. Yüksek net değere sahip yatırımcı, içerisinde SHIB’in bulunduğu cüzdanı boşalttı ve yalnızca meme token’ı içeren başka bir cüzdana taşıdı.

Devasa kripto para balinasının gerçekleştirdiği transfer, SHIB tutan kripto para cüzdanlarının sayısındaki düşüşün ardından yaşandı. Etherscan’den elde edilen veriler ayrıca Shiba Inu içeren dijital varlık cüzdanlarının sayısının 1.283.133’ten 1.251.233’e düştüğünü tespit etti. Ek olarak kripto para şirketi daha önceki aylarda, piyasaların amiral gemisi olan Bitcoin (BTC) ve  önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) gibi Layer-2 ölçekleme çözümü olan diğer önemli kripto para birimi yatırımcılarıyla birlikte popüler meme token’ın holder’larının sayısında ciddi değişiklikler olduğunu bildirmişti.

Kripto Paralarda Son Durum

Öte yandan kripto para piyasalarında, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv’in Başkanı Powell’ın konuşmasının başlamasıyla hareketlenen Bitcoin, konuşmanın sona ermesine yakın yaklaşık yüzde 5 oranında bir kazanç elde etti. Ayrıca aynı gün içerisinde yılda yalnızca sekiz kez yayınlanan Fed Bej Kitabı’nda yayınlanmasıyla piyasalarda hareketli bir gün yaşanmıştı. Ancak piyasalarda yaşanan hareketliliğin sonrasında bugün daha yatay bir hareket izlendi.

Yazı kaleme alındığında Shiba Inu, 0,000009 dolar seviyesinden işlem görüyor. Gün içinde yaşanan kısmi kazanç, 4 Kasım tarihinde gerçekleşen 30 günün en yüksek seviyesi olan 0,000013 dolardan yaklaşık %44,4 oranında bir düşüşü temsil ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar