X


Bu Metrik Bitcoin’de (BTC) Neyi İşaret Ediyor? İşte Fiyat Hedefleri

Bitcoin fiyatı son düşüşün ardından yönünü yeniden yukarıya çevirdi. İşte Bitcoin'de (BTC) fiyat hedefleri
20:07
19 Ağustos 2021
Bu Metrik Bitcoin'de (BTC) Neyi İşaret Ediyor? İşte Fiyat Hedefleri

Kripto para para piyasası birkaç gün önce sert bir düşüş başlattı ve tüm piyasanın rengi kırmızıya döndü. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin düşüşle birlikte 43.998 dolar seviyesine kadar gerilerken en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum 3.000 doların altını test etti.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Boğalar bu haftanın düşüş trendini bir direniş savaşına dönüştürmeye çalışırken en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün itibarıyla kritik bir kırılma noktasına yaklaştı. TradingView’den alınan verilere göre, Bitcoin gün içerisinde 45.000 dolarlık kritik barajı yeniden geçmeyi başardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’deki (BTC) bu yükseliş dalgası, Amerika merkezli finansal hizmetler şirketi Wells Fargo’nun bir Bitcoin fonu başlatmak için NYDIG ile ortaklık kurduğunu açıklamasının hemen ardından geldi. Ortaklık haberi BTC/USD paritesini, Bitcoin’de daha fazla yükselişin devamı için takip edilen önemli bir fiyat olan 45.600 dolar seviyesine çıkardı.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla, Bitcoin yeniden 43.900 dolara toparlandıktan sonra 45.300 dolar seviyesine yükselerek o bölgede işlem gördü.

Ayrıca popüler trader Michaël van de Poppe 44.000 dolar barajının yeniden kırılmasını iyi bir işaret olarak değerlendirdi ve şu söylemde bulundu;

“Bitcoin desteğini burada tutmak harika bir işaret”

Öte yandan 47.000 dolar ve üzeri, Bitcoin’in şimdiye kadar kıramadığı büyük bir satış duvarına ev sahipliği yapıyor. Bitcoin daha önce bu seviyeyi kırmak için mücadele etti ama başarılı olamadı.

Bitcoin’de “Çifte Balon” Modeli

Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçmesi için pek çok neden bulunuyor. MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama) 11 ayın ardından geçtiğimiz hafta yeniden pozitife döndü. MACD’nin pozitif olması dürtüsel bir yükseliş hareketinin yaklaştığının bir göstergesi olabilir.

Uzmanların tahminlerine göre Bitcoin, 2013 yılındakine benzer şekilde bu yıl  “Çifte Balon” modeli sergileyerek iki yeni fiyat zirvesine ulaşabilir.

Öte yandan lider kripto para birimi içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.29’luk bir düşüşle 45.689 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar