Bu Kripto Paralar İçin Net Boğa Sinyali!

Kripto paralar artık dibi gördü mü? Bu seviye göre dibi bulmuş veya ona yaklaşmış olabiliriz.
10:30
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

2022 yılının yaşattığı kayıplar tüm kripto para yatırımcılarının malumu ve artık istikrarlı düşüşün son bulması bekleniyor. Kötü günler hiç geçmeyecek gibi gelir ancak birkaç ayı sezonu yaşadıysanız ve bu alanda tecrübeliyseniz sonucu biliyor olmalısınız. Eğer kripto para piyasaları yıllardır devam ettirdiği döngüyü sürdürecekse önümüzdeki en geç birkaç yıl için Bitcoin’in yeni ATH seviyesine ulaşması gerekir.

Kripto Para Boğa Sinyali

Piyasa araştırması ve analizi yapan analitik şirketi IntoTheBlock önemli bir detaya dikkat çekti. Hem Bitcoin hem de Ethereum için günlük aktif adres sayısının önemli bir veri olduğuna değinen şirket buradaki detaya odaklanıyor. IntoTheBlock, hem Bitcoin hem de Ethereum için günlük aktif adres sayısının Mayıs 2021’de ilk kez 60.000 doların üzerine çıktıktan sonra düştüğünü söylüyor. Analiz firması şimdi BTC ve ETH için aktif adres sayısının sabitlendiğini söylüyor ve bu da bugün Bitcoin’i önceki boğa koşusuna hazırlık dönemine göre daha fazla kişinin kullandığını gösteriyor.

Ethereum ve Bitcoin için, Mayıs 2021’deki (yüksek) fiyatlardan sonra günlük adreslerde net bir düşüş yaşandı. Aktif adresler hızla stabilize oldu ve o zamandan beri tutarlı seviyelerde seyrediyor. Ethereum için aktif adreslerde yaklaşık %36’lık bir artış görüyoruz (8 Mart 2020’de 327.000 adrese karşılık 1 Aralık 2022’de 514.000 adres). Bitcoin, aktif adreslerde yaklaşık %20,6’lık bir artışla (1 Aralık 2022’de 1,04 milyona kıyasla 9 Mart 2022’de 826.000) daha mütevazı kazançlar elde etti.”

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Günlük aktif adreslerdeki artış küresel ölçekte kripto paraların istikrarlı biçimde benimsenmeye devam ettiğini gösterir. Daha fazla yatırımcının piyasaya girmesi sonraki boğa piyasasının büyüklüğü hakkında da bize bilgi verir. Buna katlanarak büyüme de diyebiliriz. Analiz firması ayrıca BTC ve ETH için aktif adres sayısındaki istikrarın makro-ekonomideki olumsuzluklara rağmen sağlandığına dikkat çekiyor.

“Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatlarından bu yana yeni aktif adreslerdeki artışlar umut verici. Piyasalarda 2022’de yaşanan kaosa rağmen, aktif kullanıcı sayısı geçen yıl nispeten sabit kaldı. Bu durum, aktif adresler için piyasa döngüsünün dibinde ya da dibine yakın olduğumuzu gösteriyor olabilir. Bir siyah kuğu olayı dışında, aktif adresler için dibi andıran bir seviyeyi bulmuş gibi görünüyoruz.”

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 17.000 doların üzerinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar