Bu İki Coin’i Düşüş Korkusu Sardı! Yatırımcı Ne Yapacak?

Kripto piyasasında gerçekleşen Ethereum Merge etkinliği ardından beklenilen yükseliş tepkisini alınamamış görünüyor. Bu durum diğer coinlere yansıdı
20:30
15 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) yılın en düşük seviyelerinin üzerinde zar zor tutunuyormuş gibi duruyor ve bu da düşüşün yakında daha hızlı bir hal almasına sebep olabilir.

Perşembe günü, Berlin Blockchain Haftasının bir parçası olarak, Polkadot ekosisteminin en iyi projelerinden dokuzu bir konferans ve NFT galerisine ev sahipliği yapmak üzere bir araya geldi. Etkinlikte, Polkadot ve Kusama üzerinde NFT yayınlayan en iyi sanatçılardan bazıları yer aldı.

İçerik Rehberi

DOT

DOT, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 55,09 dolara ulaştığından beri azalan bir paralel kanalın altında düşüş gösteriyor. Aşağı yönlü hareket Temmuz ayında 6 dolara kadar geriledi. Ardından gelen sıçrama, 6,60 dolarlık yatay alanı destek olarak doğruladı.

Sıçramaya rağmen, DOT bir kez daha destek alanına geri döndü. Ayrıca, paralel kanalın ortasının altına düşme riski de taşıyor.  Yani, fiyat düşüşü hala ihtimal dahilinde. Bu olasılık, 50’nin altında olan ve sürekli olarak azalan haftalık RSI tarafından desteklenmekte.

Günlük grafik, DOT’un Mayıs ayının başından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. DOT Direnç çizgisinden 12 Ağustos’ta geri döndü ve o zamandan beri düşmeye devam ediyor. Ek olarak, DOT şu anda direnç olarak onaylanmış olan 7,70 dolar yatay alanın altına düştü (kırmızı simge). Son olarak, günlük RSI ise 50’nin altına indi.

Dolayısıyla, bu düşüş eğilimleri nedeniyle, daha önce belirtilen yatay destek alanından bir kırılma en olası senaryo gibi görünüyor. Azalan direnç çizgisinde yaşanacak olan bir kırılma bu olasılığı geçersiz kılabilir ve bu da yukarı yönlü bir hareketin yaklaşmakta olduğunu gösterebilir.

KSM

DOT’a benzer şekilde KSM de yıllık en düşük seviyesi olan 46 doların üzerinde zorlukla tutunuyor. Şu ana kadar bu bölge dört kez test edildi. Yatay seviyeler her dokunulduğunda zayıfladığından, bu alandan nihai bir kırılma beklenebilir.  Ayrıca, günlük RSI 50 çizgisinden aşağı kırıldı ve bunu direnç olarak doğrulayarak bir kırılma olasılığını destekledi.

Bir kırılım meydana gelirse, en yakın destek seviyeleri sırasıyla 36,10 dolar ve 27,05 dolar olacaktır. Bunlar, önceki yukarı yönlü hareketin 1,27 ve 1,61 Fib geri çekilme seviyeleri tarafından belirlenmiştir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar