reklamı kapat

Bu DeFi Projesinin Birim Fiyatı Bitcoin’e Yetişti!

YFI'nin yükselişi nerede duracak?
11:50
18 Ağustos 2020

Merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları kesinlikle şu an kripto para sektörünü kasıp kavuruyor. Compound ve Aave ile başlayan yükseliş daha sonra Yearn Finance ile devam etmişti. Bunun devamında önde gelen DeFi projelerinin yükselişleri durdu ve hepsinde sert düşüş görüldü.

Sadece 30.000 toplam arza sahip olan Yearn Finance ise yaşadığı düzeltme sonrası hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde yükselişe geçti ve hala yükseliyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.951 dolardan işlem gören YFI, gün içerisinde 11.364 dolara kadar çıkarak bütün piyasayı şaşırttı.

YFI’nin Fiyatı 11.360 Dolara Çıktı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in birim fiyatına bir hayli yaklaşan YFI, bunu başaran ilk DeFi projesi olarak tarihe geçmiş bile olabilir. Hiçbir değere sahip olmayan bir token olarak piyasaya sürülen YFI’nin 10.000 doların üstüne çıkması ise DeFi çılgınlığının ne boyutlara geldiğini gösteriyor.

BitMEX kripto para borsasının CEO’su Arthur Hayes bile geçtiğimiz günlerde YFI yatırımı yaptığını belirtmiş ve sektörde heyecan yaratmıştı.

Görünüşe göre DeFi çılgınlığı henüz sona gelmedi ve sona gelmeye bir hayli uzak. YFI’nin elde ettiği yükseliş devam ederse bu Bitcoin’in birim fiyatını geçmeyi başaran ilk DeFi projesi olarak tarihe geçebilir. BTC’nin birim fiyatı daha önce başka kripto paralar tarafından geçilse de bir DeFi tarafından böyle bir olayın gerçekleştirildiği hiç görülmemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.