X


Bu Altcoinden 250 Milyonluk Metaverse Yatırımı! Fiyatı Yükseliyor!

Bu altcoin metaverse için yatırım fonu açıkladı ve fiyatı hızla yükselmeye başladı.
17:18
7 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün yapılan duyuruya göre projenin metaverse odaklı çalışmalarını desteklemek için 250 milyon dolarlık yatırım fonu oluşturuldu. Kripto para projeleri büyümelerine ivme kazandırabilmek için metaverse alanında hamleler yapmaya çalışıyor. Metaverse’nin artan popülerliği sayesinde bu altcoinler istediklerini alıyor ve daha fazla yatırımcıyı projeye çekmeyi başarıyorlar.

Metaverse Fonu

HBAR Vakfı tarafından bugün yapılan duyuruya göre metaverse odaklı çalışmaların desteklenmesi için 250 milyon dolarlık bir fon oluşturuldu. Hedera, yakın zamanda Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu hale getirilen blockchain benzeri dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile tanınır. Büyük token eşviklerinden oluşan bir paketle, ağın destekçileri diğer ağladaki popüler uygulamaları Hedera’ya çekmek istiyor.

HBAR Vakfı Başkan Yardımcısı Alex Russman bir röportajda şunları söyledi;

“Bütün metaverse dünyasını Web 3’e yeni kullanıcılar getiren uygulamalar olarak görüyorum. 2021’i NFT‘lerin yılı ve 2022’yi kurumsal uygulamalarının yılı olarak görüyorum”.

Russman, Hedera‘nın özellikle ilgi duyduğu iki alanın sanal moda ve oyun olduğunu söyledi; bu iki sektör, şirketin halihazırda odaklanmak istediği alanları temsil ediyor. Ağın operasyonlarını ve stratejisini denetlemek için bir araya gelen bir grup olan Hedera’nın “Yönetişim Konseyi”ndeki 39 şirketten biri, ocak ayından sonra konseye katılan oyun devi Ubisoft’dur.

Hedera (HBAR)

Haberin yayılmasıyla birlikte yazı hazırlandığı sırada HBAR %6 artış yaşadı. Gün içinde 0,2 dolara kadar gevşeyen HBAR Coin şu saatlerde 0,2246 dolara ulaştı. En büyük 34’üncü kripto para olan HBAR yaklaşık 4,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle yerini sağlamlaştırıyor. Üstelik metaverse odaklı planların desteklenecek olması birçok altcoinde olduğu gibi Hedera’da da itici güç olabilir.

Kısa vadede HBAR Coin 0,2289 doların üzerine çıkıp burada kalıcılık gösterebilirse 0,249 ve 0,268 hedefleri gerçekleşebilir. Bitcoin bu denli karamsarken altcoinler ciddi kayıplar yaşar ancak para kazanmak isteyen balinaları bazı altcoinleri %100’ün üzerinde fiyatlamalar da yaşatır. Eğer hacim bu tarafa kayarsa önümüzdeki saatlerde HBAR Coin yatırımcılarını güzel kazançlar bekleyebilir. Yine de Bitcoin’in ani düşüşlerinin devam etme ihtimaline karşın dikkatli olmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar