X


Bu Altcoin Yatırımcılarını Korkuttu! Fiyat 1 Saatte Yüzde 44 Düştü

Bu altcoin 1 saat içerisinde neredeyse yüzde 50 değer kaybetti. İşte detaylar...
10:10
17 Ocak 2022
Bu Altcoin Yatırımcılarını Korkuttu! Fiyat 1 Saatte Yüzde 44 Düştü
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasına hali hazırda düşüşler devam ederken bugün erken saatlerde hızlı bir düşüş başlatarak sadece 1 saat içerisinde yüzde 44 gerileyen bir altcoin dikkatleri üzerine topladı.

Bu Altcoin’in Fiyatı Çakıldı

Piyasa değeri sıralamasında 2829. sırada bulunan Olympus v2 (OHM), sabahın erken saatlerinde sert bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Öyle ki altcoin geçtiğimiz gün 180-190 dolar aralığında işlem görürken sabahın erken saatlerinde sert bir düşüş kaydetti ve fiyat %44 düşerek 106 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Devasa bir balinanın yüksek miktarda OHM satmasının ardından gerçekleşen bu sert düşüş Olympus v2 yatırımcıları arasında büyük korkuya neden oldu. Dev balinanın satış yapması ile birlikte OHM fiyatında sert bir düşüş başladı ve fiyat sadece 1 saat içerisinde %44 geriledi.

Sonrasında Olympus v2, yaşanan bu sert düşüşün ardından yeniden yön değiştirdi ve eski seviyelerinde doğru bir artış başlattı. Ancak OHM, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla geçtiğimiz gün işlem gördüğü seviyelerin şu anda çok altında hareket ediyor.

Haberin hazırlandığı sırada Olympus v2 (OHM), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %33’lük bir düşüşle 125 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Olympus v2 Nedir?

Olympus, OHM tokenine dayalı merkezi olmayan bir rezerv para birimi protokolüdür. Her OHM tokeni, Olympus hazinesindeki bir dizi varlık (örneğin DAI, FRAX) tarafından desteklenir ve ona altına düşemeyeceği gerçek bir değer verir.

Olympus aynı zamanda stake ve bonding yoluyla benzersiz ekonomik ve oyun teorik dinamiklerini piyasaya sunar.

Ayrıca Olypus, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) tarafından yönetilirken oluşturulan forumdaki topluluklar tarafından yönlendirilir ve anlık oylama üzerinden kararlarını alırlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar