X


Bu Altcoin Kritik Seviyede! Tarih Tekerrür Eder Mi?

Bu altcoin yüzde 250'yi aşan yükselişe hazırlanıyor olabilir! Dev anlaşma ve piyasanın tersine hareket eden fiyatıyla ATH hedefine koşabilecek mi?
21:43
10 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarındaki düşüş şimdilik duruldu, Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 31.600 dolardan alıcı buluyor. Terra tarafından UST için bir kurtarma planı açıklanacak ve eğer yarın enflasyon verisi beklentilere yakın gelirse yeniden yeşil günlere dönebiliriz. Bu altcoin yükselişin başlamasıyla yeniden atağa geçebilir.

Polygon (MATIC) Yorumları

MATIC, Temmuz 2021 destek seviyesini test ettikten sonra keskin bir şekilde toparlandı. Polygon (MATIC) fiyatı, ara destek olarak 0,794 ABD dolarını test ettikten sonra 10 Mayıs’ta yönünü tersine çevirdi ve böylece %25’e varan bir artışla 0,99 ABD dolarına yükseldi. Yazı hazırlandığı sırada ise MATIC 0,93 dolardan alıcı buluyor.

Geri tepme, ABD Merkez Bankası’nın şahin politikalarının önderlik ettiği küresel bir piyasa çöküşü sırasında tokenin %17’nin üzerinde düşüşle Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 0.787 dolara ulaşmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. MATIC fiyatı, geçen yıl %275’lik bir boğa koşusundan önceki aynı destek seviyesinde alıcıları çekerek, beş gün boyunca aralıksız düşüşler yaşadıktan sonra toparlandı.

Temmuz 2021’de 0,877 dolar seviyesinin ve Fibonacci geri çekilme grafiğinin 0,786 Fib çizgisinin (0,61 dolara yakın) bir önceki yeniden testin ardından MATIC rekor seviyesi olan 3 dolara yükseldi.

Polygon (MATIC) Yükselir Mi?

Bu nedenle, MATIC/USD aynı destek birleşmesinden toparlandıktan sonra önümüzdeki haftalarda benzer, keskin bir yukarı yönlü harekete başlayabilir. Ancak, Temmuz 2021 ile Mayıs 2022 arasında piyasa temelleri açısından MATIC yatırımcılarının davranışlarını etkileyebilecek çok şey değişti. Örneğin, MATIC’in fiyat patlaması, Ethereum’un hızla artan gazı ve işlem maliyetleri nedeniyle layer2 çözümlerine olan talep arttıkça geçen yıl meydana geldi.

Sonuç olarak, merkezi olmayan borsa SushiSwap (SUSHI), CRV ve borç verme platformu Aave (AAVE) dahil olmak üzere popüler merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, Polygon ağındaki operasyonlarını genişletti.

Ancak 2022 kriptolar için kötü bir yıl oldu. Fed’in faiz oranlarını artırma kararının ardından 9 trilyon dolarlık bilançosunun azaltılması yatırımcıların riskli varlıklardan kaçışmasına sebep oldu. Wedbush Securities stratejisti Daniel Ives, Financial Times’a verdiği demeçte, “Bu, kripto para da dahil olmak üzere tüm varlık sınıfları için bir risktir” dedi ve dijital varlık yatırımcılarının “saklanacak hiçbir yerleri olmadığını” söyledi.

“Bazı yatırımcılar, kriptoyu enflasyona karşı bir hedge gibi oynuyor, ancak Nasdaq’ın Siyam ikizi gibi işlem görüyor”.

9 Mayıs’ta Polygon CEO’su Ryan Watt, Facebook ve Instagram için NFT platformu oluşturmak üzere Meta ile ortaklık kurduklarını duyurdu. Ancak teknik açıdan bakıldığında, MATIC, mayıs ayında 0,615 dolara doğru düşüşe devam etme riski taşıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar