Bu 10 Altcoin 1 Doların Altında ve Artış Potansiyelleri Var!

Güncel veriler göz önüne alındığında 1 doların altında olan ve analistlerin yakından takip ettiği 10 kripto para birimi hangisi?
16:13
23 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Şu anda piyasada 20.000’in üzerinde kripto para birimi bulunuyor. Uzman isimler, eğer yatırım yapacak çok büyük miktarlarda paranız yoksa fiyatı düşük altcoin’lerin tercih edilmesinin kar açısından daha doğru olabileceğini ifade ediyor. Peki, şu anda piyasada 1 doların altında olan ve analistlerin yakından takip ettiği 10 kripto para birimi hangisi?

1 Doların Altında 10 Altcoin

Aşağıda sıralamış olduğumuz altcoin’lerin fiyatları şu anda 1 doların altında ve hepsinin kendi alanlarında popüler, güvenilir ve kazanç potansiyellerinin yüksek olduğu düşünülüyor. Ancak bu noktada bir şeyi hatırlamakta fayda var: Aşağıda yer alan kripto para birimlerinin hiç biri yatırım tavsiyesi değildir ve bir yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmalarınızı yapmanız büyük önem taşımaktadır.

O zaman 1 doların altında bulunan kripto para birimlerinden 10 tanesine göz atalım:

  • Cardano (ADA): ADA yazının kaleme alındığı sırada 0,48 dolar seviyesinde işlem görüyor ve analistler 2022 yılında ADA’nın tercih edilebilecek kripto para birimleri arasında yer aldığını düşünüyor.

  • Ripple (XRP): XRP yazının kaleme alındığı sırada 0,35 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 6. kripto para olarak karşımıza çıkan XRP’nin özellikle SEC davasının sonuçlanması ile yükseliş yaşayabileceği düşünülüyor.
  • Dogecoin (DOGE): Piyasa değeri bakımından en büyük meme token olan DOGE yazının kaleme alındığı sırada 0,068 dolardan işlem görüyor. Analistler DOGE’nin meme token yatırımcıları için en iyi seçeneklerden biri olabileceğini düşünüyor. Çünkü DOGE’nin destekçileri arasında Elon Musk ve Mark Cuban gibi önemli isimler bulunuyor.
  • Basic Attention Token (BAT): BAT yazının kaleme alındığı sırada 0,39 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre BAT’ın token ekonomisi oldukça sağlam ve bu da kripto para birimini iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkarıyor.
  • Stellar (XLM): Analistlere göre Stellar güçlü kullanım örnekleri sunuyor ve XLM’in 2021 yılında sergilemiş olduğu performans oldukça ilgi çekiciydi. XLM yazının yayına hazırlandığı sırada 0,11 dolardan işlem görüyor.

  • Tron (TRX): Her ne kadar TRX tartışmalı kripto para birimleri arasında yer alsa da 1 doların altında değer sahip olan ve güçlü bir roadmap’i bulunan projeler arasında yer alıyor. TRX yazının yayına hazırlandığı sırada 0,067 dolardan el değiştiriyor.
  • Algorand (ALGO): Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,33 dolardan işlem görüyor ve uzman isimler 2022 yılının gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında ALGO’nun bulunduğunu ifade ediyor.
  • Cronos (CRO): CRO, bir borsa kripto para birimi olarak 2022 yılında iyi performans göstermesi beklenen kripto paralar arasında yer alıyor. CRO yazının yayına hazırlandığı sırada 0,13 dolardan işlem görüyor.
  • Chiliz (CHZ): Türkiye’de de büyük bir yatırımcı kitlesi bulunan CHZ, yazının kaleme alındığı sırada 0,10 dolarda seviyesinde bulunuyor. CHZ, taraftar token alanında adından en sık söz ettiren kripto para olarak karşımıza çıkıyor.
  • Shiba Inu (SHIB): Bazı analistlere göre SHIB, özellikle son gelişmeler sonrasında artış potansiyeli taşıyor. Shiba yazının yayına hazırlandığı sırada 0,000011 dolardan işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar