reklamı kapat

BTC’nin Düşüşü 5.000 Dolara Kadar Devam Eder Mi?

Analistlere göre uzun konsolidasyonlar düşüş ile sonuçlanıyor. Bu sebeple BTC 5.000 dolara gerileyebilir.
08:00
27 Mayıs 2020

Bitcoin 9.000 dolarlık sınırın altına indikten sonra 8.800 dolar bandında bir konsolidasyon sürecine girmiş gibi görünüyor. Özellikle 9.000 dolarlık üzerinin yeniden görülmesini bekleyen yatırımcılar için kritik bir destek seviyesi olan bu bölgeden sonra fiyatın buradan nereye gideceği oldukça önemli…

Her ne kadar boğalar ve alım yapanlar Bitcoin fiyatını bu bölgede şu an için tutuyor olsa da analistlere göre uzun süreli bu tip fiyat hareketlerinden sonra satış baskısı yaşanıyor ve dolayısıyla fiyat düşüşe geçiyor. Piyasanın ünlü analistlerinden birine göre bu gerileme BTC’nin 5.000 dolara kadar gerilemesine sebep olabilir.

Hangi Taraf Ağır Basacak?

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 8.867 dolardan işlem görüyordu. Ancak Newsbtc’nin haberine göre, Bitcoin bu seviyeye çıkmadan önce satış baskısı ile 8.700 dolara kadar geriledi. Bir sonraki Bitcoin hareketinin hangi yönde olacağı ise 8.800 dolarlık destek seviyesine nasıl tepki verileceğine bağlı olabilir…

Bunun yanında popüler bir kripto para birimi analisti olan “Cantering Clark” yakın zamanda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in öncelikle 7.300 dolara ardından 6.800 dolara düşeceği yönünde bir tahmin yaptı. Dolayısıyla yatırımcıların artış beklentileri sarsılmış oldu.

5.00 Dolara Düşer Mi?

Öte yandan Cantering Clark’ın 6.800 dolarlık tahmininin karşısında yine piyasanın popüler analistlerinden olan TraderXO daha sert bir tahminde bulundu. Analiste göre BTC orta vadede 5.000 dolara kadar gerileme potansiyeli taşıyor. TraderXO’nun paylaştığı grafiğe göre yazının sonunda da görülebileceği gibi Bitcoin’in geniş işlem aralığının dengesinin altındaki son düşüşü 5.000 dolara kadar bir kapı açtı.

Ancak analistin paylaştığı grafik 5.000 doların en düşük nokta olduğunu ve düşüş eğilimin bittiği noktayı işaret ediyor. Bununla birlikte Bitcoin 5.000 dolara gerilemeden önce birçok destek noktasının bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Örneğin, analistlere göre 8.000 ve 6.500 dolarlık bölgelerde güçlü destek seviyeleri bulunuyor. Dolayısıyla eğer Bitcoin 5.000 dolara gerileyecekse de bile öncelikle bu öneli destek seviyelerinin de kırılması gerekecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.