reklamı kapat

“BTC’nin 50.00 Doları Görmemesi İçin Hiçbir Neden Yok”

09:00
19 Mayıs 2020

Bitcoin yatırımcısı ve araştırma analisti Tuur Demeester, blok ödülü yarılanmasının ardından beklediği Bitcoin fiyat tahminlerini açıkladı. Demester’a göre Bitcoin fiyatının 6.000 doların altına altına düşmesi için hiçbir sebep yok. Bununla birlikte fiyat gelecekte kesinlikle en az 50.000 dolar olacak…

ABD’nin Enflasyon Adımları

Kripto araştırma firması Messari’nin YouTube kanalında 18 Mayıs’ta yayınlanan bir videoda Demeester, Bitcoin‘in (BTC) blok ödülü yarılanmasından sonra 3.000 ile 4.000 dolara kadar olacak düşüşün geçmişte kaldığını dile getirdi.

Analist, Federal Rezerv’in son enflasyon önlemlerinin kripto para biriminin fiyatını hangi yönde etkileyeceği konusunda da yorumlar yaptı. Demester her ne kadar Amerikan dolarının alım gücünün düşmesinin Bitcoin’e potansiyel olarak zarar verebileceğini düşünse de, “Sanırım 50.000 dolar gibi bir fiyat hedefi hiç de çılgınca değil. Hatta fiyatın 50.000 ile 100.000 dolar arasına yükseleceğini bile söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Kurumların Bitcoin ve kripto para birimlerine olan ilgisinin arattığını dile getiren Demester, Bitcoin’in geleneksel varlıklardan ayrıştırılmış bir piyasa arayan şirketler arasında oldukça popüler hale geldiğini ifade etti. Hatta Demester’a göre Bitcoin kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görülüyor.

Öte yandan bu videonun ardından Demester Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, bu kurumların ve balinaların biriktirdikleri Bitcoin miktarına bağlı olarak parabolik bir rallinin başlayabileceğini ifade etti.

Cointelegraph’ın haberine göre Demester’ın açıklamalarının yanı sıra kripto ekosisteminin çoğunluğu gelecek ile ilgili fiyat tahminlerinde daha çekimser kalıyor. Örneğin; BitMEX CEO’su Arthur Hayes, BTC fiyatının kesinlikle 3.000 dolara düşebileceğine inandığını ifade ediyor. Ancak yine de lider kripto para biriminin 2020 sonuna kadar 20.000 dolara ulaşma ihtimalinin de olduğunu dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.