X


Brian Kelly, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı

Bitcoin fiyatının yükselişi sürecek mi?
11:58
25 Kasım 2020

CNBC’nin Fast Money programında konuşan ünlü yatırımcı ve Bitcoin (BTC) destekçisi Brian Kelly, BTC boğalarının ve yatırımcılarının özellikle üç noktaya dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kelly, şu an için Bitcoin boğalarının fazla FOMO’ya kapıldıklarını belirterek, altcoinlere akan paranın BTC için sıkıntı olduğunu belirtti.

Bitcoin İçin 3 Tehlike

Spekülatif kripto para birimlerinin ve beş doların altında değere sahip olanların günde %30 ile %40 arttığı döneme girildiğini belirten Kelly, Bitcoin’in ise bundan kötü etkileneceğini vurguladı. Kelly’e göre balina adreslerinin artması da Bitcoin için hiç hayra alamet değil ve bunlar yakında satış baskısına dönüşebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 25 Kasım tarihinde 19.600 doların üstüne kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak BTC bu rekorun devamında tahmin edildiği gibi satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve fiyat an itibarıyla 18.874 dolardan işlem görmekte. Bitcoin fiyatının yaşadığı bu sert düşüş aslında beklenen bir düzeltmeydi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

brian kelly bitcoin

Altcoin FOMO’su, Bitcoin’e Zarar Veriyor

Kelly de uzun vadede bundan dolayı hala yükseliş beklediğini belirtse de kısa vadede piyasayı sarsacak düşüşler görülebileceğinin altını çizdi. İlk sebebi altcoinlere yönelik FOMO, ikinci sebebi balina cüzdanları olan Kelly’nin üçüncü uyarı sebebi ise kısa vadeli düzeltme olarak ön plana çıkıyor.

Aslında balinaların BTC toplamaları bir yerde olumlu olsa da şu an için bu sadece satış baskısı ihtimalinin artması anlamına gelmekte. Eğer balinalar daha önce topladıkları yüklü BTC’leri piyasanın tersine döneceğine inanarak satmaya başlarlarsa, fiyatın 18.700 dolar altına ve kritik noktaya kadar düşebileceği öngörülmekte.

Bitcoin’in Uzun Vadeli Hedefi

Kelly ise uzun vadede Bitcoin fiyatının 19.000 doların da üstüne çıkabileceğini düşünüyor. Kelly’e göre Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra “yeni denizlere yelken açabilir” ve daha önce görülmeyen seviyeleri test edebilir. Tabii ki Bitcoin fiyatının gidişatı altcoinler için de büyük önem taşıyor. Eğer Kelly’nin dediği gibi BTC sert yükselişini devam ettirebilirse altcoinlerin birçoğu aynı dün akşamki gibi ezilmek zorunda kalabilir.

BTC’nin piyasa hakimiyetinin yeniden %70 seviyelerine kadar çıkması ise altcoinler için tam anlamıyla ölüm ve dip noktaya ilerleme anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar