X


Dünkü Heyecanın Ardından Bitcoin’i (BTC) ve Altcoin’leri Ne Bekliyor?

Dün piyasada yüksek bir heyecan seviyesi vardı, önümüzdeki günler biraz daha sakin geçebilir.
10:34
25 Kasım 2020

Salı günü Bitcoin’in (BTC) 19.400 doların üzerine çıkması ve altcoin’lerin muazzam performanslar sergilemesi ile boğalar bir kez daha kontrolü ellerinde bulundurduklarını kanıtladı. Dün en iyi performans sergileyen altcoin’ler arasında yüzde 53 artışla Stellar Lumens (XLM) ve yüzde 38 artışla Ripple (XRP) yer alıyor.

Geleneksel Piyasalar ve Bitcoin

BTC’nin 20.000 dolara ulaşma olasılığını çevreleyen tüm heyecan ve beklentiyle, kripto yatırımcıları geleneksel piyasalarda görülen eşit derecede etkileyici bir performansı kaçırmış olabilir.

Dün Dow, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 30.046’yı geçmek için 400’den fazla puan artışı sergiledi. Bunun yanında S&P 500 yüzde 1,6 artarken Nasdaq yüzde 1,3 artış sergileyerek Dow’u takip etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan piyasa analistlerine göre, üç etkili COVID-19 aşısının geliştirilmesi, Federal Rezerv politikasının bir parçası olarak rekor düşük faiz oranları, ikinci tur ekonomik teşvik olasılığı ve Joe Biden’ın başkan seçilmiş olması piyasalarda çok ihtiyaç duyulan güven artışını sağlıyor.

Bunlara ek olarak ortaya çıkan verilere göre analistler geleneksel piyasalardaki artışın bugün de devam etmesini bekliyor. Çünkü S&P 500 ve Nasdaq dünü artışla kapattı ve veriler yükselişin devam edeceğini gösteriyor.

Bitcoin Yine Açık Ara Önde

Yılbaşından bugüne kadar DOW yüzde 6,84 ve S&P 500 yüzde 10,73 arttı. Bunlar herhangi bir yatırımcının portföyü için iyi getiriler olsa da, Bitcoin şu anda Skew’in verilerine göre yüzde 166,67 artışla her ikisinden de çok daha iyi performans gösterdi.

Öte yandan şaşırtıcı bir şekilde Ethereum, Bitcoin fiyatından daha iyi performans göstermeye devam ediyor ve piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin geçen hafta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 623 dolara yükseldi ve parabolik bir artış kaydetmiş oldu.

Altcoin Fiyat Artışları

Aslında genellikle Ethereum ve Bitcoin fiyatı bu tip artış dönemlerinde tüm dikkatleri üzerine çeker. Ancak günümüz piyasası göz önüne alındığında altcoin’lerin de oldukça iyi performans sergiledikleri görülüyor.

Piyasa değerine göre en iyi iki dijital varlık, yılbaşından bu yana inanılmaz bir yükseliş sergilemiş olsa da bir sosyal analitik veri sağlayıcısı olan TheTIE’den gelen veriler, daha küçük altcoin’lerin de bazı ciddi artışlar kaydettiğini gösteriyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’de yaşanan bu kadar güçlü bir yükselişin ardından, dijital varlık kısa bir konsolidasyon dönemine girebilir veya daha düşük destekleri yeniden test edebilir. Tarihsel olarak bu durumlarda, fonlar altcoin’lere akar ve daha yüksek ralli yapmalarına neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar