X


Borsalardaki Bitcoin Balina Oranları Artıyor! Bitcoin (BTC) Fiyatı Bundan Nasıl Etkilenir?

Popüler bir analitik veri sağlayıcısı olan CryptoQuant'ın verilerine göre Bitcoin balina oranı 0.593'e ulaştı.
14:59
12 Temmuz 2021

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, kripto para borsalarındaki Bitcoin balinası oranına dikkat çekerek önemli bir paylaşımda bulundu. Verilere göre lider kripto para Bitcoin, (BTC) kısa zamanlı bir geri çekilme süreci görebilir.

Bitcoin Balina Oranlarının Artması Ne Anlama Geliyor?

Popüler bir analitik veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’ın verilerine göre Bitcoin balina oranı 0.593’e ulaştı. Bu oran Bitcoin fiyatına olumsuz yönde etki edebilir. Colin Wu, 2021 yılı içerisinde yalnızca 3 kez karşılaşılan bu durumun yeniden gerçekleştiğini bildirdi. CryptoQuant grafiğine göre balina oranındaki artışların ardından Bitcoin fiyatı düşüş evresi izliyor. Bu endeksin değeri arttığında balinalar olarak bilinen en büyük kripto para sahipleri, gelen bir satış baskısını tetikler. 11 Temmuz verilerine göre tüm kripto para borsalarındaki balina oranı 0.5934841’e yükseldi. Yıl içerisinde bu seviyeler yalnızca 3 defa görüldü ve devam eden günlerde BTC fiyatı düşüş hareketi sergiledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan PascalG adlı Twitter kullanıcısı, Colin Wu’nun bu verilerinin üzerine hafif bir geri çekilmenin ardından yukarı yönlü agresif bir fiyat seyri izleyeceğini öne sürdü. Bu nedenle BTC’nin bu sefer beklenen düşüşünün ardından yükselmesi bekleniyor. Ek olarak, lider kripto para Bitcoin’in fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.700 dolar seviyelerinde alım satım işlemi görüyor.

Glassnode, Borsalara Düzenli BTC Girişlerinde Büyük Bir Düşüşü Gözler Önüne Serdi

Daha önce Santiment’in bildirdiği üzere, Bitcoin’in kripto para borsalarına girişleri 50 günün en düşük seviyesini gördü. Bu bağlamda alım satım platformları ve uygulamaları tarafından tutulan piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin arzı da önemli ölçüde düştü. Aynı zamanda, Bitcoin madencilik şirketleri BTC biriktirmeye başladı.

En Büyük Balinalar Bitcoin Arzının %3.4’ünü Elinde Tutuyor

Medyaya yansıyan son bilgilere göre şu anda dolaşımdaki toplam BTC arzının yaklaşık olarak %3.4’ünün 100.000 ila 1.000.000 BTC bulunduran dört cüzdanda tutulduğu görülüyor. 10.000 ila 100.000 Bitcoin bulunduran daha küçük balinaların sahip olduğu cüzdanlar, dolaşımdaki Bitcoin arzının %10.91’ini elinde tutuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar